Woodstock 2017. Policja ujawnia dotychczasowy bilans przestępstw

2017-08-04 14:48 PMar

W piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy poinformował o dotychczasowych statystykach dotyczących przestępstw na tegorocznym Przystanku Woodstock. Jak wyliczał rzecznik: - W policyjną operację zabezpieczenia 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zaangażowanych jest 1,6 tys. funkcjonariuszy; od poniedziałku odnotowano tam 82 przestępstwa i 170 wykroczeń. Zatrzymano 60 osób. Najcięższymi zgłoszonymi przypadkami były jednostkowe przypadki ciężkiego pobicia oraz gwałtu.

Jak mówił dla PAP Maludy: - Nie było dotąd zgłoszeń o zgonach czy śmiertelnych wypadkach. Większość przestępstw związanych jest z posiadaniem i udzielaniem środków odurzających, czyli narkotyków. Do najpoważniejszych należy zaliczyć jedno ciężkie pobicie i jeden zgłoszony gwałt.

Dodatkowo na polu namiotowym doszło do wypadku. Dwaj mężczyźni usuwali suchy konar, który spadł na jeden z namiotów, kiedy była w nim 19-latka z Trójmiasta. Dziewczyna z urazem kręgosłupa trafiła do szpitala. Odnotowano też przypadek naruszenia prawa lotniczego. Motolotniarz wbrew obowiązującemu zakazowi wleciał nad teren festiwalu.

Zobacz także: Politycy PO pojechali na Woodstock ZDJĘCIA

Polecamy również: Szatan na Przystanku Woodstock? Karolina Korwin-Piotrowska zabiera głos

Przeczytaj ponadto: Przystanek Woodstock 2017. Zatrzymano 60 osób [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze