Wpadka Kaczyńskiego o Polskim Ładzie! "Będą kłopoty". Wszystko się nagrało!

2021-10-16 10:12
Jarosław Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski/SE Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (72 l.) wystąpił w radiu RMF, gdzie wypowiadał się na temat Polskiego Ładu, który ma być wprowadzany w dobie galopującej inflacji, drożejących cen surowców energetycznych i konfliktu Polski z Unią Europejską. W tym kontekście, radykalne zmiany Polskiego Ładu podnoszą szereg wątpliwości, do których odniósł się także Rzecznik Praw Obywatelskich apelujący do rządu o opóźnienie reform o pół roku. Co na ten temat sądzi prezes partii władzy?

- Ja nie wiem, czym pan rzecznik, pan minister, bo zawsze tak tytułuję rzeczników w moich pismach, się zajmuje, ale wydaje mi się, że jest w błędzie - komentował apel RPO o opóźnienie wdrażania reform Kaczyński. Następnie powiedział coś, czego na pewno nie chciał powiedzieć... - Oczywiście będą pewne kłopotywypalił prezes. - Jak jest duża zmiana, to kłopoty zawsze sądodał. Zaraz potem szef partii rządzącej zreflektował się i zaczął przedstawiać pozytywy reform PiS. - Jeśli chodzi o tych, co mają coś stracić, to albo będą to straty żadne - jakoś do 150-160 tys. złotych rocznego dochodu, albo będą to straty zupełnie minimalne, nieodczuwalne. A te poważniejsze, dla tych którzy zarabiają naprawdę dużo, w najmniejszym stopniu nie naruszą ich statusu materialnego - obiecywał Kaczyński. - Pewne grupy, które mają wyraźnie mniej, zyskają i zyska sprawiedliwość - przekonywał. 

Kiedy Polski Ład wejdzie? Wydaje się, że obiecywany przez rząd termin noworoczny jest mało prawdopodobny. - Polski Ład to jest bardzo dużo elementów. Ale Polski Ład to są przedsięwzięcia, które będą się ciągnęły i Polski Ład już trwa - powiedział prezes PiS. 

>>>Polski Ład skończy się wzrostem drożyzny? Minister finansów odpowiada na zarzuty

>>>Setki tysiące Polaków straci na Polskim Ładzie! Będą zmuszeni porzucić etat?

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
EKG 2021. "Polski Ład to oszustwo wyborcze PiS" - posłanka PO Izabela Leszczyna ostro o rozwiązaniach podatkowych rządu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE