Wróci nauka zdalna 2022? Jest decyzja! Czarnek ogłosił: "Zdalna nauka od 5 klasy do końca ferii". Nowe informacje [25.01.2022]

2022-01-25 18:34
Nauka zdalna 2022. Kiedy decyzja rządu? Przedszkola będą zamknięte? Nowe informacje [25.01.2022]
Autor: ARTUR HOJNY/SUPER EXPRESS, SHUTTERSTOCK Nauka zdalna. Kiedy decyzja rządu? Nowe informacje [25.01.2022]

Nauka zdalna 2022 to temat, który cały czas wraca. Uczniowie, rodzice i nauczyciele już od początku czwartej fali koronawirusa zastanawiają się, jak będzie wyglądała nauka z najbliższym czasie. Uczniowie wrócą na naukę zdalną? Część województw ma już ferie zimowe 2022, w części dopiero się rozpoczną, ale obecna sytuacja epidemiczna i rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, nie napawają optymizmem. Kiedy decyzje w sprawie nauki zdalnej 2022 lub stacjonarnej podejmie rząd? Minister edukacji Przemysław Czarnek ma za sobą ważne spotkanie. Minister edukacji we wtorek 25 stycznia podał najnowsze decyzje ws. nauki zdalnej.

W poniedziałek, 24 stycznia 2022, minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos na temat nauki zdalnej 2022. Minister odniósł się do sytuacji szkół w kontekście piątej fali koronawirusa, która już zaczyna zalewać Polskę. Minister Niedzielski ocenił, że sytuacja jest na tyle dynamiczna, że decyzje ws. nauki zdalnej 2022 mogą zostać podjęte nagle: - W związku z dynamiką sytuacji decyzja o ewentualnym zamknięciu szkół może zapaść z dnia na dzień - powiedział minister zdrowia. Sytuacja epidemiczna w Polsce faktycznie jest dynamiczna i gwałtowna. Najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem są przerażające: 29 100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Jak przewidują eksperci sytuacja w najbliższych dniach nie będzie się poprawiać, spodziewanych jest nawet po 600 zgonów dziennie, co daje około 20 tys. zgonów w piątej fali pandemii. Zdaniem specjalistów szczyt fali nastąpi między 7 lutego a 14 lutego.  To już niebawem.

Wróci nauka zdalna 2022? Jest decyzja. Przedszkola będą zamknięte? Nowe informacje [25.01.2022]

Czy więc rząd podejmie decyzje, by wprowadzić w Polsce naukę zdalną? Czy szkoły będą zamknięte? Te pytania rodzą się w głowach uczniów, nauczycieli i rodziców. Co wiadomo na temat szkół teraz? W poniedziałek, 24 stycznia, minister edukacji Przemysław Czarnek powiadomił, że ma odbyć ważne spotkanie dotyczące szkół w czasie pandemii koronawirusa. Minister edukacji spotkał się z z Głównym Inspektorem Sanitarnym, ministrem Saczką i z minister Marzeną Machałek, która stoi na czele rady ds. bezpieczeństwa przeciwcovidowego w ministerstwie zdrowia. Rozmowy miały dotyczyć nauki zdalnej:

- Będziemy debatować na ten temat, czy w ogóle - a jak w ogóle, to w których miejscach - naukę zdalną wprowadzać - powiedział w RMF FM Czarnek.

Zobacz koniecznie: Nauka zdalna i powrót do szkół po feriach 2022. Decyzja z dnia na dzień! Słowa ministra zdrowia szokują [25 stycznia 2022]

Nauka zdalna 2022. Najnowsze ustalenia i decyzje ministra edukacji

Jakie konkretne informacje są na temat nauki zdalnej, jeśli przyjmiemy, że dziennie będzie odnotowywanych nawet 50 tys. zakażeń koronawirusem? Minister edukacji w rozmowie z RMF Fm przyznał: - Konkret jest taki, że wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, będziemy utrzymywać naukę stacjonarną. Natomiast wszystko zależy, jeśli chodzi o przechodzenie na naukę zdalną, od wydolności służby zdrowia. Ona w tym momencie jest wydolna, więc nie ma w tym aspekcie powodów do tego, żeby przechodzić na naukę zdalną. Minister podał też, że istnieje wariant, który oznacza: wprowadzenie nauki zdalnej w największych miastach.

PILNE zmiany! Są 3 warianty postępowania. Chodzi o naukę zdalną

We wtorek 25 stycznia 2022 na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawił się ważny komunikat po poniedziałkowym spotkaniu szefa GIS oraz ministra Czarnka i wiceminister Machałek:

- Uzgodniono 3 warianty postępowań w najbliższych godzinach, uzależnione od dzisiejszego rozwoju sytuacji. Nauka stacjonarna jako priorytet może ulec ograniczeniu, w zależności od decyzji służb sanitarnych. Decyzja w najbliższych kilkudziesięciu godzinach. 

Zdalna nauka 2022 dla uczniów od 5 klasy wzwyż. Minister Czarnek wyjaśnia. Najnowsze informacje

Nauka zdalna może wrócić, ale tylko dla konkretnych klas. Minister edukacji Przemysław Czarnek we wtorek 25 stycznia, udzielił wywiadu w TV Republika, w którym wyjaśnił: -  Jest kilka wariantów, jeśli chodzi o decyzje, które mogą zapaść w najbliższych godzinach, dniach. Warianty te dotyczą pewnego zakresu przejścia na naukę zdalną, jeśli taka będzie decyzja służb sanitarnych –  podał Przemysław Czarnek.

- Są to warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od 4 wzwyż i punktowo w tych największych miastach i skupiskach, gdzie transmisja wirusa jest na najwyższym poziomie i która generuje największe problemy jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych. Mówimy zatem o tym, jak spowodować ograniczenie ewentualnych negatywnych konsekwencji tak wielkiej ilości zakażeń w szkołach i w ogóle w Polsce – dodał minister.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 18:35: Nauka zdalna do końca ferii zimowych 2022 dla uczniów klas 5-8 oraz ponadpodstawowych. Przedszkola, zerówki i klasy 1-4 szkół podstawowych pracują normalnie. 

Nauka zdalna 2022 także w przedszkolach? Przedszkola będą zamknięte?

Nauka zdalna 2022 może wrócić do szkół, a co z przedszkolami? W poniedziałek 24 stycznia ministerstwo edukacji  podało dane o nauce w szkołach w czasie pandemii. 93,1 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym. Wiadomo, że przedszkola, zerówki oraz klasy 1-4 będą pracować stacjonarnie.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna zostać przywrócona?
Czarnek: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie? Nie będzie nauki zdalnej, jeśli służba zdrowia będzie wydolna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE