Wstrząsające wyznanie Jolanty Kwaśniewskiej. To chwyta za serce

2021-10-25 21:49
Jolanta Kwaśniewska
Autor: AKPA

W dzisiejszym paśmie TVN24 Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska mówiły o tym, dlaczego zdecydowały się na udział w proteście w związku z sytuacją migrantów na granicy. - Pojechałam tam dlatego, że nie mogłam siedzieć bezczynnie wobec tego, co się dzieje z dziećmi, kobietami w ciąży i innymi nieszczęśnikami - powiedziała Anna Komorowska. Kwaśniewska zwracała uwagę, że wielu migrantów nie jest świadomych, jaki los czeka ich po przylocie na Białoruś. - Oni bardzo często płacą gigantyczne pieniądze za swoją śmierć - stwierdziła. O czym jeszcze obie panie mówiły w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i"?

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, wzięły w minioną sobotę udział w proteście pod hasłem "Matki na granicę", który miał na celu zwrócenie uwagi na sytuację migrantów. Odbył się on w Michałowie, w miejscowości, w której pod koniec września pojawili się migranci z dziećmi, wobec których interweniowała Straż Graniczna. Byłe prezydentówny wspólnie z Danutą Wałęsą wystosowały apel ws. W "Kropce nad i" Komorowska i Kwaśniewska pogłębiły temat Michałowa. 

- Pojechałam tam dlatego, że nie mogłam siedzieć bezczynnie wobec tego, co się dzieje z dziećmi, kobietami w ciąży i innymi nieszczęśnikami, których nie uprzedzono, że tu ich nie czeka ziemia obiecana - mówiła Anna Komorowska i kontynuowała. - Trzeba zobaczyć w tych wszystkich osobach, wolontariuszach, sojuszników. Oni niejako wyręczają państwo, a powinni je wspomagać - stwierdziła i dodał. - My nie stoimy po dwóch stronach barykady - dodała.

Komorowska odniosła się również do przebiegu samego protestu.

- Spodziewałam się, że będzie w Michałowie grupa wielu osób, ale nie przypuszczałam, że aż kilkuset - mówiła dalej. - Wiem, że władze Michałowa są mocno zaangażowane, że mieszkańcy Michałowa są mocno zaangażowani w pomoc migrantom - wskazywała.

Z kolei Jolanta Kwaśniewska stwierdziła, że migranci nie zdają sobie sprawy, w jak trudnym położeniu się znaleźli i jak gigantyczne pieniądze płacą za to, aby przylecieć na Białoruś. - Oni bardzo często płacą gigantyczne pieniądze za swoją śmierć - mówiła. 

Kwaśniewska mówiła, że również ją atmosfera podczas sobotniego protestu pozytywnie zaskoczyła.

- To, co spotkałyśmy w Michałowie, rozgrzało nam serca, widać, że oni wszyscy (wolontariusze) są fantastycznym teamem, wokół nich skupia się wiele ludzi - dodała. 

Super Raport 25.10 (Goście: Grzegorz Schetyna - PO oraz dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolog, UW) Sedno Sprawy: Robert Winnicki
Sonda
Lubisz Jolantę Kwaśniewską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE