Wszystkie AFERY rządu PO! Taśmowa, zegrakowa, Amber Gold, hazardowa...

2015-06-11 14:24

Po blisko ośmiu latach rządów PO, partia Ewy Kopacz ma na koncie całkiem sporo mniejszych i większych afer. Choć rozpętywały polityczne burze i kończyły się dymisjami, nie wysadziły z posad Rady Ministrów. Na finiszu rządu Platformy i PSL przypominamy, jakie afery przetrwał z Donaldem Tuskiem a potem Ewą Kopacz na czele.

Afera hazardowa

Pierwsza afera, która wstrząsnęła Platformą Obywatelską. W 2009 roku ujawniano nagrania z telefonów komórkowych współpracowników ówczesnego premiera Donalda Tuska - szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego i ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Z romzów wynikało, że obaj mieli wpływać na kształt nowej ustawy o grach losowych tak, żeby była ona korzystna dla biznesmenów z tej branży.

Afera hazardowa oficjalnie umorzona. Drzewiecki i Chlebowski nie usłyszeli zarzutów

Afera hazardowa: Sobiesiak uczy córkę Magdalenę Sobiesiak jak zeznawać?

Afera zegarkowa

Minister transportu Sławomir Nowak został oskarżony o złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Nowak miał nie wykazać w zeznaniach zegarka wartego minimum 17 tys. złotych. Minister zrzekł się immunitetu i złożył dymisję z funkcji ministra.

Wyrok w sprawie Nowaka uchylony. Co się dzieje?!

Infoafera

CBA zatrzymuje 20 osób w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych. Wśród zatrzymanych byli m.in. wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, piętnastu przedstawicieli firm informatycznych oraz Monika F., była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ. Zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszeli były wiceszef MSWiA Witold D. i wicedyrektor CPI tego resortu Tomasz K. Trzy osoby zostały aresztowane.

Dyrektorzy Centrum Projektów Informatycznych oskarżeni o BRANIE ŁAPÓWEK

Afera taśmowa - „dolnośląskie taśmy prawdy"

Do wyborów lidera dolnośląskiej PO stanęli Jacek Protasiewicz i dotychczasowy przewodniczący struktur PO w regionie – Grzegorz Schetyna. Wybory wygrał Protasiewicz, ale szybko wyszło na jaw, jak zdobywał głosy. Newsweek ujawnił nagrania rozmów zza kulis zjazdu PO na Dolnym Śląsku. Słychać na nicg, jak Norbert Wojnarowski miał obiecywać pomoc jednemu z delegatów w załatwieniu pracy w KGHM w zamian za głosowanie na Jacka Protasiewicza.

Praca w KGHM za głos na Protasiewicza?! Newsweek o aferze w PO

Afera Amber Gold

Gdańska firma Amber Gold oferująca lokaty w złoto, okazała się piramidą finansową. Pieniądze straciło 11 tysięcy klientów. ABW od dawna podejrzewało przekręt, ale nie reagowała. Przy okazji wyszło też na jaw, że w należących do Amber Gold liniach lotniczych OLT– które też zbankrutowały – pracował syn premiera Donalda Tuska, Michał. Młody Tusk przyznał, że ojciec prywatnie ostrzegał go przed tą firmą.

Afera AMBER GOLD: Prokuratorzy nie chcieli ścigać oszusta Marcina P.

Afera stoczniowa

Wprost publikuje stenogramy z rozmów pomiędzy ministrem skarbu Aleksandrem Gradem i jego urzędnikami, a kierownictwem ARP. Wynika z nich, że w przetargu na szczecińską i gdyńską stocznię chcieli oni uprzywilejować katarskiego inwestora. W dodatku urzędnicy nie wiedzieli nawet, czy inwestor, który chce stocznie kupić, faktycznie istnieje.

Tak sprzedawano stocznie "Katarczykom"

Suszarka do włosów, ekspres do kaw, szczoteczka do zębów w okazyjnych cenach. Szczegółów szukaj na stronie Philips rabaty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE