Wybory 2019. Pierwszy alkoholowy incydent. Mężczyźni niszczyli plakaty wyborcze

2019-10-13 8:44 jch
Wybory 2019. Pijani mężczyźni niszczyli plakaty wyborcze w Augustowie
Autor: jch Wybory 2019. Pijani mężczyźni niszczyli plakaty wyborcze w Augustowie

Zatrzymani mają od 18 do 21 lat. Od początku ciszy wyborczej w woj. podlaskim policjanci odnotowali 18 zdarzeń związanych z wyborami.

Trwają wybory parlamentarne 2019. Lokale wyborcze zostały otwarte w całym kraju już o godzinie 7 i będą czynne do godz. 21.

Od początku ciszy wyborczej w woj. podlaskim policjanci odnotowali 18 zdarzeń związanych z wyborami. Jedno z nich zostało zakwalifikowane z kodeksu wyborczego, chodzi o przypadek w Białymstoku. Doszło tam do naklejenia plakatu jednego z komitetów wyborczych.Jak poinformował nas nadkom. Tomasz Krupa z podlaskiej policji, pozostałe zdarzenia z kodeksu wykroczeń dotyczą ujawnienia zniszczonych bannerów wyborczych różnych komitetów.

W niedzielę nad ranem policjanci z Augustowa zatrzymali pięć nietrzeźwych osób w wieku od 18 do 21 lat, którzy zniszczyli 5 plakatów wyborczych. "Z osobami zostaną wykonane czynności w związku z popełnionym wykroczeniem" - dodaje rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Czytaj także: Wybory 2019. Lokale wyborcze otwarte! W jednym wybuchł gaz! [RELACJA NA ŻYWO]

Sprawcy zdarzenia po wykonaniu wstępnych czynności zostali zwolnieni do domów.

Policja apeluje o porządek i przestrzeganie przepisów związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Z bagna wystawał tylko łeb. Dramatyczna akcja ratunkowa w Puszczy Białowieskiej [WIDEO]