Wybory 2019. Prezydent Andrzej Duda zagłosował w Krakowie

2019-10-13 17:20 CA
Andrzej Duda
Autor: Mateusz Jagielski

Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Polski, Andrzej Duda zagłosował w tegorocznych wyborach do Sejmu i Senatu. Razem z małżonką, Agatą Kornhauser Dudą pojawił się na głosowaniu w rodzinnym Krakowie.

Para prezydencka zagłosowała w Obwodowej Komisji Wyborczej znajdującej się w SP nr 109 przy ul. Mackiewicza na krakowskim osiedlu Górka Narodowa. Prezydent razem z małżonką dumnie wrzucili swoje karty do urny wyborczej.

Jak informuje portal WP - prezydent Andrzej Duda ucieszył się z wysokiej frekwencji w wyborach parlamentarnych 2019 za granicą.

Wybory parlamentarne 2019

W niedzielę, 13 października, odbywają się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Polacy wybierają posłów i senatorów na kolejną czteroletnią kadencję. Po tygodniach kampanii wyborczej przyszedł czas na decyzje. Wszyscy Polacy, którzy mają prawo głosować, mogą pójść do lokali wyborczych w godzinach od 7.00 do 21.00 i postawić krzyżyk przy nazwisku kandydata.

Trzeba pamiętać o tym, że od północy z piątku na sobotę, aż do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę w całym kraju obowiązuje cisza wyborcza. Czym ona jest? To czas, w którym zabronione jest publikowanie sondaży, namawianie publicznie do głosowania na daną partię czy manifestowanie poparcia. Za załamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny.

Czytaj wyborczą relację NA ŻYWO >>> Wybory parlamentarne 2019. RELACJA NA ŻYWO

Karta do głosowania nie miała stempli? Głos będzie nieważny! Posłuchaj, czy wyborcy zwrócili na to uwagę: