Do której otwarte lokale? GODZINY otwarcia lokali wyborczych [AUDIO]

2020-07-12 9:58 maal
Wybory 2020: cisza wyborcza. Ile trwa, kiedy się zaczyna? Co to jest cisza wyborcza i jakie są kary za jej złamanie?
Autor: WrS.tm.pl/Wikipedia.pl Wybory 2020: cisza wyborcza. Ile trwa, kiedy się zaczyna? Co to jest cisza wyborcza i jakie są kary za jej złamanie?

W niedzielę, 12 lipca odbywają się II tura wyborów prezydenckich 2020. Sprawdź w jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze, gdzie można zagłosować i jaką porę na głosowanie wybrać, by nie czekać w kolejkach. Wybory 2020.

W całej Polsce lokale wyborcze w czasie wyborów 2020 otwarte będą już od godziny 7:00. Zamknięcie lokali nastąpi o godzinie 21:00 i to właśnie do tej godziny będzie można oddawać głos na swojego kandydata na prezydenta w wyborach 2020.

Jeśli wszedłeś do lokalu wyborczego przed czasem oficjalnego zakończenia głosowania na prezydenta (przed godziną 21:00) będziesz mógł oddać swój głos. W razie dużej frekwencji lokale wyborcze mogą być otwarte dłużej. Posłuchajcie szczegółów w naszym podcaście.

ZOBACZ TEŻ: Wybory 2020. GIGANTYCZNA kolejka pod lokalem w Jastarni! 

Lokale wyborcze mogą być otwarte dłużej? Sprawdź!

Wybory prezydenckie 2020 odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego należy pamiętać o tym, że w lokalu wyborczym będzie mogła znajdować się w jednym czasie ściśle określona liczba osób. Jest to zależne od wielkości pomieszczenia, w którym odbywać się będą wybory 2020. W związku z tym, planując swój udział w wyborach 2020, należy wziąć pod uwagę to, żeby nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę, ponieważ przed lokalami wyborczymi mogą ustawiać się kolejki.

Wybierając się do lokalu wyborczego na wybory należy zabrać ze sobą dowód tożsamości, ponieważ przed odebraniem karty do głosowania zostaniemy poproszeni o okazanie dokumentu. Ze względu na koronawirusa w czasie głosowania należy mieć maseczkę na twarzy i własny długopis.

Jak czytamy w rozporządzeniu Ministra Zdrowia – podczas II tury wyborów poza kolejnością, bez kolejki, będą mogły zagłosować:

  • osoby powyżej 60. roku życia,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby z dzieckiem do lat trzech,
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.
Najnowsze