Wybory 2020: Duda zapowiada pracę zdalną. Trzaskowski dostał wsparcie żony [RELACJA]

Rafał Trzaskowski w Skierniewicach
Autor: Rafał Trzaskowski/FACEBOOK Rafał Trzaskowski w Skierniewicach

Wybory prezydenckie 2020. II tura wyborów za osiem dni. Kandydaci jeżdżą po kraju i przekonują do głosowania na siebie. W sobotę Andrzej Duda gości na Dolnym Śląsku, Rafał Trzaskowski postawił na Wielkopolskę i województwo śląskie. Co dzieje się w ostatnim weekendzie kampanii? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Kampania w pełni. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski składają kolejne obietnice, dają sobie przytyki i nakłaniają do głosowania na siebie. Duda w sobotę wybrał Dolny Śląsk, odwiedził Wałbrzych i Wrocław. 

Rafał Trzaskowski ruszył do Wielkopolski - do Kalisza i Ostrzeszowa, by po południu odwiedzić położoną w woj. śląskim Częstochowę. 

20:00 Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu telewizji Polsat. Zdradził w nim, kto opiekuje się jego dziećmi, kiedy jeździ po Polsce razem z żoną.

18:25 Podczas wiecu w Częstochowie Rafał Trzaskowski zasugerował, że jego żona, Małgorzata będzie lepszą pierwszą damą niż Agata Kornhauser-Duda.

– Jest olbrzymia szansa, żebyście mieli pierwszą damą, która jest odważniejsza niż niejeden polityk i będzie zabierać głos w sprawach bardzo ważnych, zwłaszcza jeśli chodzi o prawa kobiet. Będziecie mieli pierwszą damę stojącą po stronie słabszych – powiedział Trzaskowski.

17:15 Rafał Trzaskowski rozpoczął wiec w Częstochowie. Podczas przemówienia zaatakował prezydenta Dudę za to, że nie bronił rodziny, kiedy problemy mieli nauczyciele. Wypomniał
też prezydentowi Dudzie, że nie bronił upadających firm w Częstochowie, kiedy ludzie tracili pracę. 

Trzaskowski po raz kolejny zapowiedział, że jeśli obejmie urząd prezydenta RP, stworzy apolityczną kancelarię.

15:40 W kampanię prezydenta Andrzeja Dudy włączył się także premier Mateusz Morawiecki. Podczas wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Olsztynie premier powiedział, że przeciwnicy polityczni posługują się manipulacją i kłamstwem, by uderzyć w prezydenta. Kandydata KO Rafała Trzaskowskiego Morawiecki nazwał nieudacznikiem, zarzucił mu kłamstwa i lenistwo.

15:15

Podczas konferencji w Kaliszu Trzaskowski złożył ważną deklarację. - Nigdy nie ułaskawiłbym skazanego za pedofilię - powiedział.

Tak wyglądało spotkanie Rafała Trzaskowskiego z wyborcami w Ostrzeszowie.

14:30 Prezydent Duda zapowiedział wprowadzenie pracy zdalnej na stałe do przepisów. Jego zdaniem taka praca jest wygodna dla pracowników i pracodawców.

14.10 Przed przybyciem Andrzeja Dudy, we Wrocławiu doszło do przepychanek przeciwników Dudy z policją. W pogotowiu, jak opisuje poseł PO, Cezary Tomczyk, jest nawet policyjna armatka wodna.

- Chcę, żebyśmy realizowali mądre inwestycje - powiedział Andrzej Duda we Wrocławiu, dodające, że chce informatyzacji i cyfryzacji całego kraju. Zapowiedział wyrównywanie szans i złożył zapowiedź "światłowodów i szerokopasmowego internetu" we wszystkich gminach w całej Polsce do 2025 roku.

Najnowsze