Wybory 2020. Kandydat na prezydenta z poważnymi zarzutami

2020-05-25 14:55 msz
Paweł T.
Autor: Mateusz Opasiński

Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów - poinformował rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Informację o zatrzymaniu Pawła T. podano w sobotę na Twitterze Policji Warszawskiej. "Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł T." - napisano.

W niedzielę odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dotyczące zażalenia Pawła T. na jego zatrzymanie. - Sąd uznał, że było ono legalne zasadne i prawidłowe - powiedział rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

- O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem - dodał Marczak. Czynności wobec Pawła T. są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin.

Jak poinformował rzecznik KSP Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów.

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.