Wybory 2020. Zakończenie kampanii. Trzaskowski w Rybniku, Duda w Zamościu [ZAPIS RELACJI]

2020-07-10 22:50 Paulina Jaworska
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: Mariusz Mucha, Łukasz Gągulski Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Wybory prezydenckie 2020. W niedzielę Polacy wezmą udział w głosowaniu na prezydenta. Będą wybierać między obecnym prezydentem Polski Andrzejem Dudą, a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Obaj w najnowszych sondażach mają zbliżone wyniki, a więc niemal równe szanse na wygraną w wyborach. Jednak teraz czas na końcówkę kampanii wyborczej - ostatni dzień przed ciszą wyborczą za nami. Zapis relacji.

Wybory 2020 - ostateczne starcie kandydatów już w najbliższą niedzielę 12 lipca. Przed nami ostatni dzień kampanii wyborczej. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski cały czas jeżdżą po Polsce, by przekonywać do siebie wyborców. To ważne, by Polacy poznali ich plany na prezydenturę. Ostatnio gorącym tematem kampanii były debaty prezydenckie, jedna odbyła się w Końskich, a druga w Lesznie. Jeśli chodzi o sondaże wyborcze to w jednych wygrywa Duda, a w innych Trzaskowski. To oznacza, że każdy głos będzie się liczył. W niedzielę będzie można głosować w godzinach od 7.00 do 21.00. Bądźcie z nami i śledźcie relację na żywo z ostatniego dnia kampanii wyborczej Dudy i Trzaskowskiego! Wszystkie najważniejsze doniesienia, przemówienie, zdjęcia, komentarze i sondażowe doniesienia, znajdziecie w naszej relacji. 

23:14 Andrzej Duda: - Chcę budować Polskę wzajemnego szacunku, poszanowania drugiego człowieka i wartości.

22:49 Zaczyna się finał kampanii Andrzeja Dudy w Zamościu. Rozpoczyna Piotr Duda z Solidarności, który daje wsparcie Dudzie. - Jestem dumny, że jesteście dziś tu ze mną na zakończenie tej długiej kampanii. Dziękuję, że jest tu ze mną Solidarność i ludzie prac - mówi prezydent. 

22:46 Trzaskowski zakończył wystąpienie w Rybniku słowami: - Jest bardzo blisko. Teraz albo nigdy. Idźmy razem do wyborów i zwyciężajmy.

22:18 Ta kampania była brutalna, wystarczy spojrzeć choćby na to KLIKNIJ.

22:08 Na początku zaprezentowany został spot wyborczy, rozbrzmiewa piosenka "Sen o Victorii" zespołu Dżem. 

22:01 Za chwilę zakończenie kampanii Rafała Trzaskowskiego w Rybniku, a za pół  godziny zakończenie kampanii Andrzeja Dudy w Zamościu. 

21:45 Andrzej Duda był  wieczorem gościem Polsatu News, na pytanie o to, że Rafał Trzaskowski uważa, że jego prezydentura wiąże się z atakiem na prawa kobiet odparł: - Panie redaktorze, ale "czarny protest" był z jednej strony, a z drugiej strony były kobiety, które miały zupełnie odmienne zdanie. To zależy, jak kobiety same interpretują swoje prawa i co jest ich prawami, bo jest ogromna część kobiet, które patrzą na to w zupełnie odmienny sposób. Więc ja bym tej kwestii nie mieszał z szacunkiem do kobiet, to była kwestia, w moim przekonaniu, absolutnie ideologiczna.

21:38 Premier Mateusz Morawiecki wsparł Andrzeja Dudę: 

20:33 Andrzej Duda kampanię kończy w Zamościu. Jak szykowano się w mieście, a choćby tak - SPRAWDŹ.

19:12 Trzaskowski przyznał, że jego żona Małgorzata Trzaskowska czeka  na niego w Rybniku, ale jest z nim w Raciborzu córka Ola, która łączy Śląsk i Warszawę, bo  urodziła  się w stolicy, ale wychowała ją babcia Gizela. 

19:06 Trzaskowski w Raciborzu: - Nie damy się podzielić! - mówi i wspomina prezesa Kaczyńskiego. - Jest blisko, łeb w łeb, wszystko  zależy od was - mówi do zebranych. 

18:59 Za chwile spotkanie Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Raciborza.

18:01 Kolejne wystąpienie Dudy i zarazem ostatnie w tej kampanii szykuje się w Zamościu. Natomiast Rafał Trzaskowski zanim będzie miał finał w Rybniku, jeszcze o 19:00 odwiedzi Racibórz. 

17:39 Agata Duda zaapelowała do Trzaskowski: by przyjęli wybór Polaków taki, jaki będzie. Po chwili znów złapała za mikrofon: - Można się nie zgadzać z moim mężem, ale to najbardziej uczciwy człowiek jakiego znam, to człowiek dobry, i kocha swój kraj - zakończyła i dała mu buziaka. WIĘCEJ O TYM WYSTĄPIENIU - TUTAJ

17:36 Agata Duda: - Chcę wystąpić jako żona Andrzeja, za każdy uśmiech, uścisk dłoni. Dzięki państwu on ma tyle siły. Bardzo dziękuję. Mąż wspominał, że kampania była długa i brutalna... Sztaby prześcigają się, w kłamstwach, kalumniach, muszę powiedzieć: ja na to nie daję zgody, nigdy tego  nie zrozumiem. Zawsze powtarzam dzieciom i młodzieży, by mieć marzenia. Moje marzenie: byśmy się zaczęli traktować z szacunkiem. To jest najważniejsze. 

17:32 Prezydent: - Chcę podziękować mojej żonie Agacie i córce Kindze. Są... przyjechały obie. Moja żona zawsze była tam, gdzie działy się ludzkie dramaty. Przez 5 lat służyła ludziom. 

17:28 Prezydent w Rzeszowie:Chcę realizować ambitny plan inwestycyjny na przyszłość. Chcę budować jednakową Polskę dla każdego. W ciągu 5 lat, chciałbym, aby do każdego domu dotarł Internet. 

17:05 W Rzeszowie za chwilę wystąpienie Andrzeja Dudy, na miejscu są już Agata Duda z córką Kingą. Więcej tutaj - kliknij

16:51 Trzaskowski w Nysie: - Pan Duda, pan Kaczyński... chcą nas dzielić i mówią, kto ma polską duszę. Wszyscy mamy! Oni obrażali Ślązaków, nauczycieli, rodziców niepełnosprawnych, warszawkę, mieszkańców dużych miast i małych, chcą nas podzielić. A my nie damy się podzielić!

16:46 Anna i Robert Lewandowscy już zagłosowali. Żona piłkarza pokazała kopertę z kartą wyborczą ZOBACZCIE - TUTAJ.

Wieczór wyborczy
Autor: SE

16:36 Już za kilka minut Rafał Trzaskowski pojawi się w Nysie.

16:00 Jak nieoficjalnie podał TVN 24 Państwowa Komisja Wyborcza zastanawia się nad tym, by po raz pierwszy w historii podać dopiero całe wyniki. Dlaczego? Chodzi o to, że w tym wypadku różnica między kandydatami może być minimalna, a to oznacza, że wynik będzie się wahał do samego końca. 

15:53 W Internecie pojawiły się zastanawiające zdjęcia z Zamościa, tam właśnie późnym wieczorem prezydent Duda zakończy kampanię. Pojawi się tam o 22.30.

15:36 Duda już w Dębicy. - Potrzebujemy realizacji polskich interesów. 

15:26 O 15.00 miało rozpocząć się spotkanie z Andrzejem Dudą w Dębicy, ale na razie się opóźnia.

14:43 W Świdnicy Rafał Trzaskowski część swojej przemowy poświęcił ukochanej małżonce. - Mi się bardzo podoba, jak krzyczycie „Małgosia”. Gośka jest pewnym symbolem. Jest jedną z was. Nigdy się nie angażowała w politykę. Myśmy w domu nigdy nawet o polityce nie rozmawiali, żeby nie strzępić sobie nerwów, ale ona jest jedną z was, prawdziwą Polką, dumną Ślązaczką, która po prostu już nie mogła wytrzymać. Miała tego dosyć. Wielokrotnie wcześniej z nią rozmawiałem i zawsze mi mówiła „Rafał, polityka, dlaczego?”, a dzisiaj się sama zaangażowała, bo jest w niej taki sam gniew jak w was, bo uważa, że trzeba walczyć o prawa kobiet, że trzeba podnieść wysoko głowę, że trzeba walczyć o wartości, o przyszłość naszych dzieci. Ona tak samo jak wy czuje się poniżona w momencie, kiedy starsi panowie w garniturach chcieli decydować o jej przyszłości i jej prawach - mówił.

14:18 Bardzo duże poruszenie w sieci wywołał opublikowany w piątek kawałek Taco Hemingwaya, w którym nie brak politycznych odniesień. Czy to celowo zagranie muzyka przed drugą turą wyborów prezydenckich? - zastanawiają się internauci...

13:53 Noc z niedzieli na poniedziałek i następne dni będą gorące? To więcej niż pewne. Prof. Godzic ma jednak duże obawy co do skali tego, co może nastąpić...

Zobacz: Zamieszki i krwawa ŁAŹNIA tuż po wyborach? Znany profesor ma duże obawy

13:25 Tomasz Lis walczył w ubiegłym roku walczył o życie po tym, jak doznał udaru. Od tamtej pory jest mniej aktywny w mediach społecznościowych. Przy okazji drugiej tury postanowił on jednak opublikować na swoim Twitterze krótki film, który zaskoczył wielu jego zarówno zwolenników jak i przeciwników. Dziennikarz, zwykle bardzo krytyczny względem partii rządzącej i obecnego prezydenta, w bardzo spokojnych słowach zaapelował o udział w wyborach.

12:59 Kolejna obietnica Andrzeja Dudy. – W najbliższym czasie, zaraz po wyborach prezydenckich, wniosę prezydencki projekt ustawy o centrum zdrowia seniora 75+, po to by seniorzy mieli kompleksową obsługę medyczną, bo taka nie tylko jest im potrzebna, ale jeszcze w dodatku im się należy. W końcu przepracowali całe życie i należy im się opieka adekwatna do ich wieku - mówił w Niebylcu

12:34 - Ta władza i prezydent, który tej władzy służy, pokazali, jaka ta władza jest po prostu ohydna. To, co widzimy przez ostatnie dni, tygodnie i lata to próba dzielenia nas, szczucia na nas, siania nienawiści od rana do wieczora. Zobaczcie, jaka ta lista jest długa. Jeśli oglądacie partyjną telewizję, to widzicie, że tylko i wyłącznie nienawiści, tylko i wyłącznie dzielenie Polek i Polaków. Kogo oni jeszcze nie zaatakowali? Zobaczcie, co się dzieje. Homofobia, antysemityzm. Przecież to są tylko i wyłącznie ostatnie dni tego, co nam podają w telewizji publicznej. Tego antysemityzmu i homofobii nawet specjalnie nie ukrywają. Atakują Niemców, atakują wszystkich. Nauczycieli, nauczycielki. Atakowali rodziców dzieci z niepełnosprawnościami – z żarem w głosie przemawiał Rafał Trzaskowski w Świdnicy.

12:02 Sondaże dają minimalnie większe szanse kandydatowi PiS, ale wynik do samego końca będzie wielką niewiadomą. Jednak już teraz specjalnie dla Se.pl wynik wyborów ujawniła słynna wróżka. Który z kandydatów ma powody do radości?

Zobacz: Słynna wróżka UJAWNIA, kto wygra wybory prezydenckie 2020. Kto może otwierać szampana?

11:40 Tymczasem w Jasienicy Rosielnej do tego samego tematu odniósł się Andrzej Duda. – Straty są rzeczywiście wielkie. Rozmawiałem w państwa sprawie z panem premierem Mateuszem Morawieckim i pan premier powiedział, że ustanawia specjalny fundusz, który będzie kilkuletni i z którego będą naprawione te szkody, które tutaj powstały na Podkarpaciu i w Małopolsce w związku z nawałnicami - zapowiedział.

Moim celem jest to, żeby już nigdy więcej nie trzeba było wyjeżdżać za pracą, żeby można godziwie zarobić i na godziwym poziomie utrzymać rodzinę. To jest mój cel zasadniczy i najważniejszy i przez te ostatnie pięć lat od 2015 roku, zaczęliśmy, bo nie tylko przecież ja, ja rzeczywiście zostałem przez państwa wybrany na urząd Prezydent RP idąc z program zmiany podejścia w polskiej polityce - dodawał.

11:06 To choć troszkę zmniejszy różnicę Andrzeja Dudy na Podkarpaciu?

10:47 Każdy z kandydatów może liczyć na wsparcie gwiazd światowego i... lokalnego formatu. Zobaczcie sami:

To się porobiło. Duda z poparciem wielkiego GWIAZDORA disco-polo. Tak się tłumaczy

Wybory 2020. Znany amerykański aktor zagłosuje w drugiej turze na Trzaskowskiego

10:14 W Obornikach Śląskich Rafał Trzaskowski odniósł się do wczorajszych słów Jarosława Kaczyńskiego, jakoby nie miał "duszy Polaka". - Wczoraj stała się rzecz, na którą czekaliśmy z niecierpliwością, ponieważ Jarosław Kaczyński się nam objawił. Zrobił małe posiedzenie rządu w telewizji Trwam, bo rząd się nie zbiera przez ostatni miesiąc, dlatego że wszyscy pracują w kampanii prezydenta Dudy, wielka PiS-owska maszyna ruszyła. Mogliśmy się kilku istotnych rzeczy wczoraj dowiedzieć. Po pierwsze, słuchajcie, że nie mam duszy Polaka, ale tutaj chyba nie chodzi o mnie, dlatego że pan prezes Kaczyński bardzo się boi i jest obrażony na połowę społeczeństwa. Bardzo obrażony, bardzo zdenerwowany. To nie najlepiej wróży dla przyszłości, jeśli kandydat pana prezesa miałby wygrać. Jak pan prezes jest zły, to jest w bardzo złym humorze. A jak jest w złym humorze, to niestety mówi prawdę. A prawda jest taka, że chce nam zafundować dokręcanie śruby - odbijał piłeczkę.

09:41 O poranku w stacji Polsat News wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Nie omieszkał tam mocno skrytykować konkurenta Andrzeja Dudy w prezydenckim wyścigu. - Pan Trzaskowski powinien się z całym wigorem zabrać za Warszawę, bo do tej pory Warszawa to katastrofa ekologiczna i Czajka, to są kierowcy, którzy jeżdżą pod wpływem narkotyków i powodują ogromne zagrożenia dla mieszkańców, a ostatnio panie redaktorze i drodzy państwo, coś bardzo, bardzo karygodnego. Otóż środki przekazane z budżetu państwa dla przedsiębiorców, które Powiatowe Urzędy Pracy miały jedynie rozdystrybuować, to nie były środki nawet miasta stołecznego Warszawy, środki z budżetu państwa, to Warszawa nie potrafiła tego zrobić - twierdził.

09:24 "Vetokracja", "POTrzask"- Jasek Sasin tworzy neologizmy artystyczne:

08:56 Odrobina uśmiechu o poranku nie zaszkodzi. Zobaczcie sami, jak internauci dworują sobie z kandydatów na prezydenta Polski!

Trzaskowski memy: tak internet śmieje się z kandydata na prezydenta!

Memy z kampanii Andrzeja Dudy. Zobacz, jak internauci śmieją się z tego kandydata

08:19 W TVN24 gościł szef sztabu Andrzeja Dudy. Zaapelował on, by mimo planów na wolny dzień, oddać głos w drugiej turze. - Wiele osób może wyjechać z miejsca zamieszkania w weekend wyborczy. Nie jesteśmy pewni zwycięstwa, ale w nie wierzymy - zadeklarował.

Adam Bielan wskazywał przy tym, że jego zdaniem jedynym gwarantem płynnej współpracy rządu i prezydenta po wyborach jest wygrana Dudy. - Trzaskowski miał już szansę pokazać, że jest prezydentem wszystkich Polaków w Warszawie, nie udało mu się to (...) Mieliśmy drugi poważny wypadek kierowcy autobusu w stolicy i gdzie jest Trzaskowski? Znika, uciekł poza Warszawę. (...) Spokojnie mógłby poświęcać połowę dnia na sprawy Warszawy - ocenił krytycznie.

08:01 Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ostatniej internetowej sondzie przed drugą turą wyborów prezydenckich. Obaj kandydaci startują z czystym kontem. Masz czas do 21 na oddanie swojego głosu!

07:33 Plan na piątek Andrzeja Dudy: spotkanie z mieszkańcami o 7:00 w Jaśle, o 8:15 – także w Jaśle, o 10:15 – w Jasienicy Rosielnej, o 12:00 – w Niebylcu, o 15:00 – w Dębicy, o 17:00 – w Rzeszowie i o 22:30 – w Zamościu. Ponadto około 19:30 PAD będzie gościem „Gościa Wydarzeń” w Polsacie.

Tymczasem Rafał Trzaskowski będzie przebywać w województwach dolnośląskim i śląskim. Ostatni zaplanowany punkt to spotkanie z mieszkańcami na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach o 19:30.

07:00 Witajcie! To już ostatnia prosta na kampanijnym szlaku obydwu kandydatów. Czy w piątek wydarzy się coś, co ostatecznie przeważy w niedzielę szalę na stronę Andrzeja Dudy bądź też Rafała Trzaskowskiego? Bądźcie z nami.

PIĄTEK, 10 LIPCA, OSTATNI DZIEŃ KAMPANII WYBORCZEJ

__________________________________________________________________________________________________________

21:05 Wreszcie realizacja polskich interesów stoi przed obcymi interesami; ja prowadzę polskie interesy, bo serce mam polskie - podkreślił w czwartek prezydent Andrzej Duda.

21:00 Ja nie znajduje słów, nie znajduje określenia, jeśli ktoś z przyczyn polityczny prześladuje osobę z niepełnosprawnością, to jak można by to w ogóle nazwać? To jest jakieś zachowanie w ogóle koszmarne - podkreślił w czwartek w TVP prezydent Andrzej Duda.

20:30 Ponowne zamknięcie Polaków w domach, ograniczenie ich aktywności zawodowej i społecznej jest raczej niemożliwe - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że w tej chwili jesteśmy na etapie wygaszania epidemii.

20:00 Rafał Trzaskowski dla celów politycznych, by zdobyć władzę, chwyta się metody, którą można nazwać sabotażem ekonomicznym; mówienie, że Polska jest w fatalnej sytuacji gospodarczej to skrajna i wysoce szkodliwa nieodpowiedzialność ekonomiczna - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

19:30 W tych wyborach zdecydujemy o naszej przyszłości; czy będziemy dalej prowadzili politykę wydźwignięcia Polski na wyższy poziom - podkreślił w czwartek wiceminister infrastruktury Marcin Horała podczas wiecu poparcia dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

19:00 - Jestem wielkim przyjacielem zwierząt i to wcale nie tylko przyjacielem kotów jak twierdzą niektórzy - powiedział prezes PiS

18:59 - Będziemy w tym kierunku szli, zachowując wolność wyboru szkół dla rodziców. W szkołach państwowych pewne normy muszą być zachowywane (...) Nauka w szkole musi kształtować wspólnotę opartą na tradycyjnych wartościach. Na wartościach, które ewoluują np. jeśli chodzi o równość kobiet czy ochronę klimatu - powiedział Kaczyński.

18:58 - Polska jest pod różnymi względami wyspą. Warto tego bronić. Polska jest wyspą wolności - dodaje Kaczyński

18:57 Kaczyński mówi, że polska "europejskość" stanie się faktem, gdy zrównamy się z poziomem życia krajów Zachodu.

18:56 - Młodzież jest niecierpliwa. Jak się jest młodym to się ma inne poczucie czasu (...) Najdalej idące skutki naszej polityki będzie odczuwało młodsze pokolenie. Bo ambicja jaką mamy, żeby doprowadzić do szybkiego zrównania poziomu życia z Zachodem. Te ambicje będą oddziaływały najdłużej na losy pokolenia młodszego - powiedział Kaczyński.

18:55 - W tej chwili osoby od 60 roku życia ale też osoby chore, niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne i osoby z małymi dziećmi, wszystkie mają pierwszeństwo - powiedział Kaczyński. - Jeżeli się jest w starszym wieku można wchodzić bez kolejki - dodał.

18:54 Kaczyński mówi o tym, że oponenci PiS nie szanują życia, także ludzi starszych. - Andrzej Duda jest gwarancją, że Polska w tym kierunku nie pójdzie - powiedział.

18:53 - W Polsce ta epidemia miała przebieg stosunkowo łagodny, trzeba być bardzo ostrożnym jeśli chodzi o przygotowania na przyszłość. Jak na to wszystko co działo się w Europie udało nam się to wszystko dobrze przejść - dodaje Kaczyński. - Bardzo bym prosił osoby starszego pokolenia, żeby pójść na te wybory. One są ważne dla państwa i dla przyszłości państwa dzieci i wnuków - powiedział prezes PiS.

18:52 - Walczymy i będziemy walczyć coraz skuteczniej o to, aby te środki były wykorzystywane - powiedział.

18:51 - Nasza władza zawsze potrafiła wykorzystywać te środki w sposób racjonalny. Można dyskutować, czy nasi oponenci też tak robili - dodał prezes PiS.

18:50 - W tej chwili na stole leży 700 mld zł dla Polski z UE - powiedział Kaczyński

18:49 - Dzisiaj mamy w UE taką pozycję, że muszą nas słuchać, muszą uwzględniać nasz głos - powiedział Kaczyński mówiąc o Grupie Wyszehradzkiej. 

18:48 - Za czasów rządów PO i PSL mieliśmy do czynienia z polityką nastawioną na realizację osobistego interesu awansu Donalda Tuska - powiedział Kaczyński. - Żadne interesy ważne dla Polski nie były w sposób poważny bronione. To była polityka sprywatyzowana, okryta różnego rodzaju hasłami - dodał.

18:47 - Nie możemy się zgadzać na to, żeby część naszego narodowego systemu nerwowego była w obcych rękach. Wszyscy, którzy twierdzą, ze to nie ma znaczenia cynicznie kłamią - dodał. 

18:46 - Polska jest eksporterem kapitału, bo wypływa z Polski ok. 100 mld zł. - powiedział Kaczyński.

18:45 - Chcemy być wielkim, europejskim narodem, oni nie chcą. Bo wiedza, że jak Polska będzie takim narodem to ich "elita" nie będzie miała nic do powiedzenia - powiedział prezes PiS.

18:40 - Kwestia bezpieczeństwa. Czy wpisujemy się w przeświadczenie, że niebezpieczeństwa nie istnieją, czy też bierzemy pod uwagę że niebezpieczeństwa są widoczne gołym okiem i uwzględniamy je, wpisując je w inną rzecz, a zatem status i pozycję Polski - mówi szef PiS. - My zawsze prowadziliśmy politykę umacniania bezpieczeństwa militarnego, energetycznego i gospodarczego, a także politykę podnoszenia statusu i pozycji Polski - powiedział Kaczyński.

18:35 Kaczyński mówi też o bezpieczeństwie i walce z przestępczością i przekonuje, że wiele państw, które szybko się wzbogaciły inwestowały w obywateli, a nie tylko w wielkie miasta.

18:30 - Chodzi o to, aby kontynuować te zmiany, jeszcze niestety niedostatecznie zaawansowane, czy wrócić do tego co ma przygotowywać młodego człowieka do życia w społeczeństwie liberalnym - powiedział Kaczyński i dodał, że wybór drugiej drogi to prowadzi do oligarchizacji życia społecznego i podtrzymania niesprawiedliwości w świecie.

18:25 - Mamy też inne kwestie, czyli np. politykę społeczną. Czy państwo ma wspierać tych którzy znajdują się w złej sytuacji, czy ma otwierać tylko drogę dla tych, którzy chcą się tylko wzbogacić, są gotowi wszelkie reguły łamać - powiedział Kaczyński. Przypomniał, że poprzednie rządy nie gwarantowały realizacji żadnej polityki społecznej. - Oni odejdą od polityki społecznej, tym bardziej że jest okazja dot. kryzysu światowego - powiedział.

18:20 - Batalia toczy się o przyszłość Polski w wielu wymiarach - zaczyna Jarosław Kaczyński. Najwyższa stawka odnosi się do naszej cywilizacji, kultury, trwania jako czegoś żywego - przekonuje Kaczyński w TV Trwam. Według Kaczyńskiego osoby, które prą do władzy "kwestionują to co jest naszą tradycją i kulturą". Kaczyński zarzuca Trzaskowskiemu, że ten neguje to co jest naszą kulturą.

18:15 Wywiad Jarosława Kaczyńskiego w TV Trwam.

18:00 W niedzielę 12 lipca wyborcy zadecydują, czy będą jeszcze niezależne instytucje, w tym prokuratury i NIK - przekonywali w czwartek posłowie KO Marcin Kierwiński i Jan Grabiec. Może czas powiedzieć "mamy dość, jesteśmy zmęczeni" - ocenili.

17:55 Wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta zagwarantuje niezależność polskich samorządów - przekonywał w czwartek w Elblągu przewodniczący PO Borys Budka. Samorząd Elbląga wystawił rządowi czek na 100 mln zł i zaproponował "samorządowy challenge" polegający na wystawianiu czeków rządowi.

17:50 Dzisiaj większości polskich rodzin żyje się lepiej niż w 2015 r. - podkreślił w Wieliczce (Małopolskie) ubiegający się o reelekcje prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że będzie gwarantem polityki prospołecznej w Polsce, jego celem jest też ambitna polityka gospodarcza i inwestycyjna.

17:45 Razem z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem przeznaczyliśmy pół miliona zł dla 27 rodzinnych ogrodów działkowych w Warszawie; za te pieniądze powstaną nowe świetlice, oświetlenie i zostanie zakupiony sprzęt - poinformował w czwartek na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

17:40 Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające w całym kraju stopień alarmowy BRAVO-CRP, który obowiązywać będzie od piątku do poniedziałku. Celem decyzji jest przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanym z II turą wyborów prezydenckich 

17:30  Oświęcimski sąd rejonowy uznał w czwartek, że kierowca fiata seicento jest winien nieumyślnego spowodowania wypadku w 2017 r. w Oświęcimiu, w którym poszkodowana została m.in. Beata Szydło. Zarazem warunkowo umorzył postępowanie na 1 rok. Sąd uznał, że także kierowca BOR złamał przepisy.

16:58 Wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego wyraził marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. - Znacie mnie od 20 lat. Jestem waszym reprezentantem w sejmiku województwa mazowieckiego. Od 19 lat marszałkiem tego województwa. Są takie chwile w życiu naszej wspólnoty, które są decydujące i taka chwila nastąpi w najbliższą niedzielę. Rafał Trzaskowski jest samorządowcem, jest jednym z nas, jest człowiekiem, który zagwarantuje jedność województwa mazowieckiego, która ciągle jest zagrożona, bo rządzący ciągle chcą doprowadzić do rozbicia tego województwa, a to oznacza, że przestrzeń poza metropolią będzie miała olbrzymie kłopoty finansowe - przekonywał na wiecu Trzaskowskiego w Ciechanowie

16:26 Andrzej Duda w Wieliczce przekonywał: - Jest wiele różnych obaw, że będziemy realizowali jakieś obce roszczenia wynikające z ustaw, przyjmowanych nawet w sojuszniczych nam państwach, ale chcę jasno powiedzieć, jako prawnik i jako polityk, proszę państwa, żadne ustawodawstwo, które jest przyjmowane w obcych krajach, nie obowiązuje u nas. A dopóki ja jestem Prezydentem RP, nie będzie obowiązywało. Ja się na to zwyczajnie nie zgodzę. Podobnie jak nie zgodzę się na wprowadzanie do polskiego prawa konstrukcji, które premiują jedne grupy etniczne w stosunku do innych grup etnicznych i w nieusprawiedliwiony sposób przyznają jakieś dodatkowe uprawnienia czy korzyści. To jest niezgodne z polską konstytucją, ja się na to nigdy nie zgodzę!

16:01 A komu poparcie jest skłonny udzielić Marek Jakubiak, który w pierwszej turze zajął 8 miejsce? W czwartek poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Sprawdź: Zdobył ponad 33 tysiące głosów. Marek Jakubiak oficjalnie przekazał poparcie. Komu?

15:39 Tak wyglądała wizyta Andrzeja Dudy w Olkuszu:

15:11 W Ciechanowie Rafał Trzaskowski obiecywał w czwartkowe popołudnie: - Prezydent proponuje koalicję. Chce rozmawiać z innymi partiami politycznymi trzy dni przed wyborami. Pięć lat nie wykonał żadnego gestu w kierunku tych, którzy myślą inaczej. Dzisiaj się obudził i chce współpracować. Ja państwu mówię jedno, że odbudujemy wspólnotę i będziemy wszyscy współpracować!

14:52 Jest nowy sondaż przed ostatecznym starciem kandydatów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Druga tura wyborów w najbliższą niedzielę, 12 lipca, dlatego tak ważne są wyniki sondaży, które wskazują sytuację kandydatów. Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony na zlecenie Super Expressu pokazuje, kto ma większą szansę na wygraną! Różnica między kandydatami jest minimalna. 

Zobacz, jaka konkretnie: Wybory 2020. SONDAŻ przed drugą turą. Duda przed Trzaskowskim. Różnica jest MINIMALNA

14:15 Sztab Rafała Trzaskowskiego działa jak szwajcarski zegarek jeśli chodzi o produkcję i publikację spotów wyborczych swojego kandydata. Ten czwartkowy wygląda następująco:

13:59 Druga tura wyborów prezydenckich już w niedzielę, a wciąż większość sondaży wskazuje, że różnica pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim będzie najprawdopodobniej minimalna. Ogromne znaczenie będą mieć więc głosy Polaków, którzy w pierwszej turze wspierali innego kandydata. Stanisław Żółtek 28 czerwca zajął 7 miejsce w stawce, zyskując 0,23 proc. wskazań. Oznacza to, że zagłosowało na niego 45 419 osób. Czy ta niebagatelna liczbowo grupa poprze w drugiej turze konkretnego kandydata, zgodnie ze wskazaniem Żółtka? Najnowszy jego wywiad jasno wskazuje jego preferencje wyborcze.

Zobacz: Stoi za nim 45 tysięcy głosów. Na kogo zagłosuje Stanisław Żółtek? Jasna deklaracja

13:33 Media społecznościowe żyją bulwersującą sprawą z Bydgoszczy. Jeden z internautów napisał: - Taka sytuacja! Znajoma (osoba niepełnosprawna po amputacji nóg) za poparcie w mediach społecznościowych #PAD w wyborach prezydenckich, została usunięta z listy podopiecznych fundacji, której prezesem jest radna Bydgoszczy Katarzyna Zwierzchowska z #PO. Do swojego wpisu dołączył ten z facebookowego konta niepełnosprawnej kobiety, która szerzej opisała całą sprawę:

13:01 Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel na konferencji prasowej przywołał wczorajszy wpis z Twittera Janiny Ochojskiej, w której wśród powodów, dla których będzie głosowała na Trzaskowskiego, wymieniała „bo wprowadzi kartę LGBT w całym kraju”. - Najwidoczniej pani Janina Ochojska jest lepiej poinformowana niż większość wyborców w Polsce. Lepiej poinformowana niż chciałby to sam kandydat. - Zadajemy pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu, czy zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju. Karta LGBT to nie tylko wprowadzanie bocznymi drzwiami, bez zgody rodziców zajęć z tzw. edukacji seksualnej, zajęć prowadzonych przez skrajnie lewicowe organizacje, ale to również szereg obowiązków nakładanych na przedsiębiorców. Punkt 5 tej deklaracji mówi o stosowaniu klauzuli antydyskryminacyjnych w umowach z kontrahentami miasta. Tego rodzaju przepisy będą obowiązywać w całej Polsce, jeśli wygra Rafał Trzaskowski. Tak twierdzi Janina Ochojska - wtórował mu rzecznik sztabu Andrzeja Dudy europoseł PiS Adam Bielan. 

12:47 Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (48 l.) czy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski (48 l.)? Który z nich wygra wojnę o Pałac Prezydencki i zasiądzie po 12 lipca w fotelu głowy państwa? Słynny jasnowidz Krzysztof Jackowski (57 l.) przewiduje dla nas wynik! 

Zobacz: Jasnowidz Jackowski na 3 dni przed wyborami ujawnia, kto wygra! Podał konkretne wyniki!

12:14 Tymczasem tak wyglądały dziś Skierniewice:

11:51 Prezydent: - Rodzice muszą mieć wpływ na to, kto i jakie treści przekazuje ich dzieciom.

11:43 Duda w Olkuszu: - Proszę o wsparcie mojej osoby, bym mógł dalej sprawować urząd prezydenta Rzeczypospolitej dla jej rozwoju.

11:34 W tym samym czasie Rafał Trzaskowski jest w Raciążu: 

11:30 Andrzej Duda jest już w Olkuszu: 

11:15 Mateusz Morawiecki wspomniał Andrzeja Dudę: - W momencie, kiedy coraz szybciej wychodzimy z kryzysu, zdajemy sobie sprawę jak ważne jest dodatkowe rozruszanie inwestycji lokalnych. Dlatego razem z  prezydentem zaplanowaliśmy Rządowy Program Inwestycji Lokalnych.

10:59 Tak syn rotmistrza Pileckiego wsparł Trzaskowskiego WIĘCEJ TUTAJ

10:55 Już dziś zapraszamy na wieczór wyborczy, który w niedzielę 12 lipca będzie można oglądać od godz. 20.30 na SE.pl. Analizy ekspertów, komentarze, pierwsze wyniki i relacje ze sztabów, to wszystko i jeszcze więcej w wieczorze wyborczym, który poprowadzi Kamila Biedrzycka. 

Wieczór wyborczy 13 lipca na SE.pl
Autor: SE

10:32 Trzaskowski się wkurzył! Na Twitterze zostawił wpis: - Od 16.06 nie zebrała się Rada Ministrów, a premier jeździ po kraju, wiecuje, atakuje mnie i agituje na rzecz Andrzeja Dudy. To nietypowe ułożenie priorytetów w dobie kryzysu. Jako prezydent będę pobudzał rząd do działania i patrzył mu na ręce regularnie zwołując Radę Gabinetową.

10:26 Zaskakujące poparcie na ostatniej prostej kampanii wyborczej. Jak donosi WP.pl syn rotmistrza Witolda Pileckiego, pan Andrzej Pilecki, popiera Rafała Trzaskowskiego. Zaś jak wiadomo jego siostra Zofia Pilecka poparła Andrzeja Dudę. 

10:02 Premier Mateusz Morawiecki również dziś będzie jeździł po Polsce. Oto jego plan: 

8:54 Za chwilę Rafał Trzaskowski wystąpi w Warszawie. 

8:30 Już za pół godziny nowy odcinek Super Raportu, gośćmi "Expressu Biedrzyckiej' będą m.in.: Krzysztof Gawkowski, ekonomista Marek Zuber oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog z UW.

8:10 Przypomnijmy, Andrzej Duda dziś odwiedzi:  Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Dąbrowę Górniczą, Olkusz, Wieliczkę i Gorlice. A Rafał Trzaskowski będzie w: Warszawie, Raciążu i Ciechanowie. 

8:03 W porannej rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie TVN24 gościł Władysław Kosiniak-Kamysz, który był kandydatem w wyborach prezydenckich. Zapytany o kandydaturę Trzaskowskiego odparł, że "jestem bliższy temu kierunkowi", a o propozycji Dudy powiedział: - Po pięciu latach mówienie na trzy dni przed wyborami, że "po wyborach spotkajmy się i pogadajmy", jest tylko i wyłącznie chęcią przeciągnięcia moich wyborców, wyborców Konfederacji. O PROPOZYCJI PREZYDENTA PRZECZYTASZ - TUTAJ

8:01 Przed Trzaskowskim kilka spotkań: 

7:44 Duda zapowiedział dziś, że: - Przed nami ostatnie 48 godz. kampanii. Będę rozmawiał z Polakami, tak jak przez całe 5 lat. Dziękuję za wszystkie spotkania. Za Waszą życzliwość. Dzięki nim wiem, jak dalej prowadzić Polskie Sprawy. Proszę Was o głos 12 lipca! Zwyciężymy, bo łączy nas Polska - napisał na Twitterze. Rafał Trzaskowski zachęcił: - Czwartek, jedziemy dalej! Raciąż i Ciechanów – z tych miejsc koniecznie oglądajcie transmisje na żywo. Śledźcie też moje aktywności na Instagramie, Twitterze i Facebooku! - napisał w sieci. A już o 9.00 Trzaskowski będzie miał konferencję w Warszawie.

7:20 Już przed 6.00 rano prezydent Andrzej Duda pojawił się przed wejściem do kopalni Zofiówka w Jastrzębiu. TUTAJ WIĘCEJ O SPOTKANIU Z GÓRNIAKI 

7:16 Witamy w środę! Kolejny dzień kampanii wyborczej przed nami. Na początek dnia zachęcamy do przeczytania rozmowy z Małgorzatą Trzaskowską - Wybory 2020. Przełomowy moment w życiu Małgorzaty Trzaskowskiej: „Zapadła martwa cisza...” [WYWIAD]

22:11 To się nazywa poparcie głośnego nazwiska!!!

Zobacz: Małgorzata Godlewska znowu szokuje. Popiera Dudę, bo... zabrania edukacji seksualnej

21:41 Odważna decyzja Andrzeja Dudy, który zdecydował się odpowiadać w formule AMA (Ask Me Anything, czyli sesja pytań i odpowiedzi, która odbywa się „na żywo”) z użytkownikami portalu wykop.pl. Lekko tam nie ma...

21:07 Kilka tysięcy osób przyszło w środę po południu na plac Solidarności w Szczecinie, gdzie odbył się wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta. Wcześniej Rafał Trzaskowski, w nieco bardziej kameralnym gronie, spotkał się ze szczecińskimi działkowcami. Zobacz naszą relację i zdjęcia z tego wydarzenia.

Wybory 2020: Trzaskowski w Szczecinie. Kameralnie z działkowcami i ogromne tłumy na wiecu [ZDJĘCIA]

20:38 Istotnie nie wygląda jak Małgorzata Trzaskowska...

20:02 Jak poinformowała w środowe popołudnie Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, dotyczącą ponownego przeliczenia zaniżonych emerytur osób z rocznika 1953. Według rządowych wyliczeń na zmianach skorzysta ok. 76 tys. osób.

19:39 Mówi się, że kto wygrywa wybory na Śląsku, ten wygrywa je w całej Polsce. Obaj kandydaci wzięli sobie te słowa do serca, ponieważ na finiszu kampanii w wyborach prezydenckich, zamierzają odwiedzić miasta w województwie śląskim. Przy okazji publikacji planów Andrzeja Dudy jego sztab popełnił jednak bardzo poważny błąd...

Zobacz szczegóły: Wybory 2020: Duda i Trzaskowski pojawią się na Śląsku. Wielka WTOPA sztabu prezydenta

9:39 Rafał Trzaskowski w czasie konferencji mówił: -  To jest niesamowite, że po 5 latach snu zimowego prezydent się obudził i w tej chwili chce współpracować z innymi partiami, wykonując fałszywy ruch na 3 dni przed wyborami

19:05 Nie dam wciągnąć @nowePSL w kampanię @AndrzejDuda. Zamiast strzelać politycznymi ślepakami, radzę zająć się na serio polskimi sprawami: upadającą służbą zdrowia, rosnącym bezrobociem, bankrutującymi firmami. To jest odpowiedzialność prezydenta, a nie wyimaginowane koalicje – napisał na swoim Twitterze lider PSL Władysław Kosiniak–Kamysz, odnosząc się do dzisiejszej propozycji Andrzeja Dudy.

18:48 A tak wyglądał dziś Szczecin w trakcie wizyty kandydata Koalicji Obywatelskiej:

18:21 Rafał Trzaskowski w Gorzowie Wielkopolskim zaapelował dziś o wysłanie na polityczną emeryturę Jarosława Kaczyńskiego i kilku innych osób z rządu. – Zobaczcie, nagle zniknął Jarosław Kaczyński. Może przyczynilibyście się do tego, żeby go schować na dłużej? Mam do was prośbę, bo jak już zaczynamy i jak tak dobrze nam idzie, to jeżeli moglibyśmy pożegnać prezesa Kaczyńskiego, to co byście powiedzieli, jak byśmy pożegnali jeszcze paru innych ministrów z zaciśniętymi ustami? Zastanówmy się na chwilę. Gdyby tak pożegnać wszystkich, którzy mają zaciśnięte usta, wszystkich, którzy dzisiaj wyspecjalizowali się w tym, żeby nas atakować, żeby szukać wrogów, jak byśmy się zastanowili na tym, że czas pożegnać tych, którzy zamiast myśleć o państwie, myślą o państwie Szumowskich, Morawieckich, jak by pożegnać wszystkich tych, którzy chcą pomóc swoim przyjaciołom, znajomym, ulubionym instruktorom narciarskim, który myślą cały czas o sobie. Może naprawdę jako dumne społeczeństwo, które tyle zrobiło przez ostatnie 30 lat, bo to dzięki wam Polska tak się nieprawdopodobnie zmieniła, może my naprawdę zasługujemy na coś innego? – mówił do zgromadzonych.

17:44 Kinga Duda na początku tego roku wyjechała na staż do Londynu, będący nagrodą w konkursie prawniczym. Prezydentówna długimi miesiącami nie widziała się z rodzicami – spotkanie uniemożliwiała szalejąca po świecie pandemia koronawirusa, na dodatek kancelaria – zadowolona z jej pracy – postanowiła przedłużyć jej umowę. Ale już niebawem Kinga ma zjawić się w Polsce. Wedle nieoficjalnych doniesień, pokaże się publicznie podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy.

Zobacz więcej: Wielki POWRÓT Kingi Dudy do Polski. PRZEŁOMOWY moment. Dudowie skaczą z radości

17:07 Andrzej Duda wygłosił swą przemowę w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy zaapelował do wszystkich polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji o wspólne spotkanie po 12 lipca. Dodał, że na spotkaniu również powinni znaleźć się samorządowcy. "Szeroka koalicja polskich spraw" ma dążyć do poprawy dobrobytu naszego państwa i wszystkich obywateli.

Zobacz więcej szczegółów: Będzie nowa koalicja w Sejmie? Prezydent Andrzej Duda wysyła sygnał

16:42 Rafał Trzaskowski odniósł się w środę do wczorajszej kolizji autobusu w Warszawie. - Bardzo mnie dziwi, że telewizja PiS-owski próbuje z tego [kolizji autobusu Arriva] robić temat w kampanii wyborczej, nie sprawdziwszy faktów. Bardzo mnie dziwi również to, że po pobieżnych testach została podana wiadomość do opinii publicznej, przed przeprowadzeniem jednoznacznych testów z moczu i krwi. Czekam na te testy, bo to te testy będą rzeczywiście konkluzywna i to one są podstawą do tego, żeby w ogóle informować opinię publiczną na temat tego, co się stało. Dziwi mnie to, że mija tyle godzin, a nie ma tych jednoznacznych testów - mówił.

16:18 Janina Ochojska zadeklarowała na kogo odda w niedzielę swój głos. Swoje poparcie uargumentowała pięcioma punktami:

15:45 PILNE! Na ostatniej prostej kampanii Andrzej Duda wystąpi z inicjatywą polityczną, która zdominuje przestrzeń publiczną nie tylko do wyborów ale i po – taką informację uzyskał portal 300POLITYKA od bliskich współpracowników głowy państwa. – To pełnokrwista, mocna polityczna inicjatywa, której nikt się nie spodziewa, zwłaszcza na finiszu kampanii – słyszymy. 

Oświadczenie prezydenta odbędzie się po godz. 16, prawdopodobnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

15:22 Ostatnie przedwyborcze sondaże nie dają jednoznacznego rozstrzygnięcia, kto ma większą szansę na wygraną w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się już w niedzielę. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski idą dosłownie łeb w łeb, a różnica między nimi najczęściej balansuje na granicy błędu statystycznego. Walka jest zażarta, choć wyrównana. Ale jest jedna kwestia, w której prezydent Warszawy ma przewagę nad obecną głową państwa. Na ten fakt zwrócił uwagę ekspert.

Zobacz: Trzaskowski POZAMIATAŁ. Bezapelacyjne zwycięstwo Wybory 2020

14.55 Trzaskowski ma dziś zaplanowane jeszcze jedno duże spotkanie. O 17.30 będzie na Placu Solidarności w Szczecinie. 

14.17 Obejrzyjcie koniecznie najnowszą rozmowę Kamili Biedrzyckiej, gospodyni "Expressu Biedrzyckiej". Gościem programu był Radosław Fogiel.

Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Premier wspiera Andrzeja Dudę jako działacz PiS

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

14.03 Andrzej Duda w Łukowie: - Proszę Państwa o wsparcie, o to, abyście poszli na wybory i zabrali ze sobą swoje rodziny i znajomych.  Ludzie wszędzie zasługują na godne życie, powinni mieć równe prawa i możliwości rozwoju. 

13.35 Przed kandydatami kolejne spotkania, już za kilkanaście minut Andrzej Duda zagości w Łukowie. 

13.09 Syn Jarosława Gowina, Ziemowit Gowin umieścił na swoim Facebooku wpis dotyczący wyborów, czytamy w nim m.in.: - Myślę, że większość osób, które zobaczą ten post (czyt. moje znajome i znajomi na FB, którzy rozumieją język polski i mogą głosować) pójdą na wybory i będą głosować przeciwko Dudzie, czyli na Trzaskowskiego. Zrobię to samo. Młody Gowin przedstawił też kilka argumentów. WIĘCEJ O TYM - TUTAJ

12.32 Trzaskowski w Gorzowie Wielkopolskim: - Będę miał jednego szefa, to wy nim będziecie - przekonuje zebranych. 

12.27 Trzaskowski grzmi: - Zmiana jest konieczna, takich czasów mamy dość. Wyobraźcie sobie, że na polskiej scenie politycznej nie ma Jarosława Kaczyńskiego... że prezydentowi w środku nocy nie zadzwoni jeden telefon od tej samej osoby. Tłum wykrzykuje: - Precz z kaczorem, dyktatorem! Trzaskowski ostro: - Pamiętamy czasy, gdy w sklepach była musztarda i ocet, ale nie było niczego innego. I rzuca: - W nocy będę spał ze swoją żoną, a nie podpisywał ustawy. 

12.24 W Gorzowie Wielkopolskim kandydat Koalicji Obywatelskiej: 

12.20  Premier Mateusz Morawiecki gości dziś w Bełchatowie: - Jeszcze 2-3 miesiące temu wszyscy wieszczyli zwiększenie długu publicznego i wzrost bezrobocia. Dzisiaj nasze wielkie programy społeczne, które w ostatnich latach wdrożyliśmy z prezydentem Andrzejem Dudą sprawiają, że Polska jest w tym, a nie innym miejscu.

12.04 - Chcę kontynuować politykę wspierania polskiej rodziny. Chcę, aby jej poziom życia podniósł się do takiego, na jakim żyją na zachodzie Europy - zapowiada Duda. -  Podjęliśmy z rządem bardzo odważne decyzje, by przetrwały polskie firmy, a przede wszystkim miejsca pracy - odkreśla. 

11.58 Andrzej Duda w Białej Podlaskiej: - Moim wielkim planem na przyszłość jest budowanie i rozwój naszego kraju, to dlatego chcemy prowadzić te wielkie inwestycje. Dziękuję, że wspieraliście mnie Państwo przez ostatnie lata.

11.52 - Przybywam w ważnym momencie... 12 lipca zdecydujemy, jaka będzie przyszłość Polski. Proszę gorąco byście wzięli udział w tych wyborach - i mówi, że chciałby, aby w 2 turze była jeszcze wyższa frekwencja. Prezydent: -  Jesteśmy wiele bardziej bezpieczni militarnie niż wtedy, kiedy obejmowałem urząd prezydenta.

11.50 Andrzej Duda pojawił się w Białej Podlaskiej. Słychać okrzyki: Andrzej Duda! Zwyciężymy!

11.01 Działaczka KOD zaapelowała w Szczecinie, by mieszkańcy zgłaszali się na funkcję obserwatorów i mężów zaufania. Dlaczego? ODPOWIEDŹ TUTAJ - KLIKNIJ

10.13 W Poznaniu właściciele jednego z barów chcieli pokazać swoje poparcie dla Trzaskowskiego. To, co ich spotkało jest smutne. WIĘCEJ O SPRAWIE Z POZNANIA - TUTAJ

10.00 Andrzej Duda w środę miał pierwsze spotkanie w Poleskim Parku Narodowym w gminie Urszulin. Tam spotkał się m.in. z leśnikami. - Jestem wielbicielem lasów, uwielbiam w lesie odpoczywać, uwielbiam korzystać z tych wszystkich dóbr, które przynosi las. Dziękuję leśnikom za ich troskę i trud wkładany w opiekę nad naszymi lasami. Chciałbym, aby one się rozwijały - mówił.

9.51 Trzaskowski mówił rano: - Zwracam się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o ujawnienie informacji dot. ułaskawień 3 osób skazanych za handel narkotykami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, 3 osób skazanych za znęcanie się nad rodziną i 1 osoby skazanej za morderstw

8:58 Rafał Trzaskowski jest już w Trzciance. 

8.42 Punktualnie o 9.00 rusza Super Raport, dziś gośćmi Kamili Biedrzyckiej w "Expressie Biedrzyckiej" będą: Radosław Fogiel z PiS oraz Sławomir Neumann z PO. Zapraszamy na rozmowę. 

8.36 Już za pół godziny Andrzej Duda będzie miał pierwsze spotkanie wyborcze. 

8.13 Z najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla tygodnika "Polityka" wynika, że większym poparciem cieszy się Andrzej Duda. O ile wygrywa on z Rafałem Trzaskowskim? Dowiecie się KLIKAJĄC TUTAJ - SPRAWDŹ NOWY SONDAŻ WYBORCZY PRZED 2 TURĄ

7.43 Andrzej Duda ma na środę w planach odwiedzić gminę Urszulin o 9.00, później pojedzie do Białej Podlaskiej o 11.30, a następnie o 13.45 będzie gościł w Łukowie. 

7.30 W środę kandydaci będą mieli pełne ręce roboty. Rafał Trzaskowski już o godzinie 9.40 pojawi się na spotkaniu w Trzciance, będzie na Deptaku Kościuszki. O 12.00 odwiedzi mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego na Starym Rynku. Zaś o 17.30 będzie na Placu Solidarności w Szczecinie. 

Super Raport 7 VII (goście: Nitras, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze