Wybory prezydenckie 2020. Sondaże prezydenckie przed DRUGĄ TURĄ. Wyniki

2020-07-10 22:41 Paulina Jaworska
Wybory 2020. Druga tura. Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: KPRP, TWITTER Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 w najbliższą niedzielę. W drugiej turze wyborów: 12 lipca zmierzą się ze sobą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obaj kandydaci mają szanse na wygraną. Ostatnie sondaże pokazują, że niewiele większą przewagę ma Duda. To on także wygrał pierwszą turę wyborów. Oznacza to, że każdy głos oddany w 2 turze będzie się liczył. Istotna jest też sprawa tego, co zrobią niezdecydowani i kogo poprą: Dudę czy Trzaskowskiego. Sprawdź aktualne wyniki sondaży prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020 - ostateczne starcie kandydatów już za dwa dni w niedzielę 12 lipca. Do drugiej tury wyborów dostali się: Andrzej Duda z wynikiem 43,5 proc. i Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 proc. W najnowszy sondażach idą łeb w łeb i mają takie same szanse na wygraną. Różnica między nimi jest minimalna i mieści się w granicach błędu statystycznego, tak jak w TYM SONDAŻU: SPRAWDŹ WYNIKI. Kampania wyborcza jest już na finiszu i kandydatom zostało niewiele czasu, by przekonać do siebie wyborców. We wtorek odbyły się dwie debaty prezydenckie: Duda miał debatę w Końskich, a Trzaskowski w Lesznie. Kto wygrał debatę? Zdania są podzielone, tym bardziej dlatego, że kandydaci na prezydenta nie spotkali się twarzą w twarz i nie debatowali razem. W piątek  został opublikowany ostatni sondaż prezydenckie Instytutu Badań Pollster. Jego wyniki pokazują, że dosłownie każdy głos się liczy ZOBACZ WYNIKI SONDAŻU PREZYDENCKIEGO.

Wybory druga tura - szanse na wygraną. Wskazówki z sondaży 

Kto może wygrać wybory 2020? W rozmowie z Super Expressem, Sławomir Neumann mówi wprost: -  Rzeczywiście, sondaże z ostatnich kilku dni przewagę w granicach błędu statystycznego raz jednego, raz drugiego kandydata, co by wskazywało na remis. Ale widać w tych sondażach coś jeszcze, co podpowiada, że zwycięży Rafał Trzaskowski. To spora grupa niezdecydowanych wyborców. W zależności od sondażu do 5-7 proc. Moja teoria jest taka i na jej podstawie stawiałbym pieniądze, że jeżeli ktoś po 5 latach prezydentury Andrzeja Dudy nie jest w stanie powiedzieć, na kogo zagłosuje, to prędzej poprze pretendenta do roli prezydenta niż tego, który już tę prezydenturę sprawuje. To podpowiada mi doświadczenie wielu kampanii i dlatego uważam, że mimo tego remisu w lepszej sytuacji jest dziś Rafał Trzaskowski. CAŁY WYWIAD - TUTAJ

NAJNOWSZE SONDAŻE PREZYDENCKIE: AKTUALNE, OSTATNIE

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla tygodnika Polityka wynika, że lepsze notowania ma Andrzej Duda. Jego przewaga jest jednak minimalna nad konkurentem Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej SPRAWDŹ AKTUALNY SONDAŻ. W piątek przeprowadzona została sonda wyborcza, wygrał w niej Andrzej Duda, wynik jest dużo wyższy niż konkurenta - SPRAWDŹ WYNIK

WYNIKI WYBORÓW - exit poll

Pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020, tzw. exit poll, poznamy, tuż po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę 12 lipca około godziny 21:00. Będzie tak jeżeli Państwowa Komisja Wyborcza nie zdecyduje o przedłużeniu ciszy wyborczej. Może się tak zdarzyć, np wtedy jeżeli gdzie lokal wyborczy zostanie otwarty z opóźnieniem. Tak zwane badanie late poll opublikowane będą później. 

Super Raport 6 VII (gość: Kaleta)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.