Wybory prezydenckie 2020. Bosak KRYTYCZNIE o papieżu. Co się porobiło!?

2020-05-29 7:23 CHA
Krzysztof Bosak
Autor: Tomasz Radzik / SE

Wybory prezydenckie 2020 przed nami. Choć nie znamy jeszcze ich daty, z dnia na dzień robi się coraz bardziej gorąco. To za sprawą również samych kandydatów na urząd głowy państwa, którzy niejednokrotnie potrafią nas, wyborców zadziwić. Tym razem zaskoczył Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji pozwolił sobie na bardzo szczerą wypowiedź pod adresem Ojca Świętego.

Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020 często podkreśla swe przywiązanie do tradycji i religii. W najnowszym wywiadzie dla portalu Onet.pl Bosak mówił między innymi o ideologiach lewicowych oraz środowiskach LGBT. Nie bez zaskoczenia polityk przedstawił dość radykalne poglądy w tej kwestii. W pewnym momencie prowadzący rozmowę zapytał go, co sądzi o papieżu Franciszku. „Pytam, bo on brzmi jednak inaczej niż pan” - tłumaczył redaktor. - Jako katolik kocham i szanuję papieża – odpowiedział zdawkowo Bosak.

ZOBACZ TEŻ: Wybory prezydenckie 2020. Ujawniamy majątek Krzysztofa Bosaka! Polityk nie ma domu [TYLKO U NAS]

Chwilę potem jednak powiedział na temat argentyńskiego papieża, słynącego z dosyć liberalnych poglądów już znacznie więcej. - Jest równie wiele wypowiedzi papieża Franciszka, które budzą mój entuzjazm, jak i tych ze zrozumieniem, czy też zaakceptowaniem których mam problem. Problemem jest też to, że niektóre najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi papieża są mu jedynie przypisywane przez lewicowych dziennikarzy. Dodam tylko jeszcze, że czasem biskupi w tym również i biskup Rzymu miewają wypowiedzi polityczne i wówczas mam prawo mieć inne poglądy. Na przykład w zakresie masowych migracji mój pogląd polityczny jest inny od poglądu politycznego papieża – wytłumaczył.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze