Wybory prezydenckie 2020. Duda SPÓŹNIŁ się do Ślązaków! Mówił o Mierzei

2020-06-06 10:30 ełem
Andrzej Duda
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Trwa kampania przed wyborami prezydenckimi 2020. Urzędujący prezydent Andrzej Duda pojechał w sobotę na Śląsk, gdzie gościł w Katowicach. Ale prezydent może nie zaliczyć tego spotkania do najbardziej udanych: nie tylko spóźnił się do wyborców o ponad dwie godziny, ale także nie dopisała frekwencja gości.

Andrzej Duda odwiedził w sobotę Katowice. Jak informuje "Dziennik Zachodni", prezydent spóźnił się do czekających na niego wyborców ponad dwie godziny. 

Spotkanie odbyło na Nikiszowcu, czyli jednej z dzielnic Katowic. Prezydent mówił m.in. o dużych wyzwaniach, jakie niesie dla Śląska epidemia koronawirusa.

-  Jesteśmy dotknięci epidemią koronawirusa. Śląsk bardzo ucierpiał, ale cieszę się, że sytuacja została opanowana. Chylę czoła przed wszystkimi pracownikami medycznymi. Dzięki zdecydowanym działaniom uratowane zostało życie i zdrowie wielu naszych obywateli. To Państwa postawa przyczyniła się do tego. Dzięki mądrej polityce rządu, w której brałem udziałem zgłaszając koniecznie rozwiązania, radzimy sobie ze skutkami koronawirusa - powiedział prezydent.

Mówił także o wyborczym motywie tej kampanii, czyli inwestycjach. Wśród nich wymienił oczywiście przekop Mierzei Wiślanej, wyrażając nadzieję, że przekop "będzie służył całej Polsce". 

Dudzie towarzyszyli m.in. marszałek śląski Jakub Chełstowski, wojewoda Jarosław Wieczorek i pochodząca ze Śląska europosłanka, Izabela Kloc.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze