Wybory prezydenckie 2020 jednak w maju?! Machina już ruszyła

2020-04-22 11:30
Jacek Sasin
Autor: Marcin Smulczynski / SE

Wciąż trwa spór o termin wyborów prezydenckich. PiS za wszelką cenę chce, by odbyły się one 10 maja, opozycja walczy o ich przeniesienie w czasie. Tymczasem prominentny polityk partii poinformował, że proces już się rozpoczął.

O rozpoczęciu druku kart wyborczych poinformował w programie Jeden na Jeden TVN24 wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

- Rzeczywiście te przygotowania już się odbywają, i to nie na mocy mojej decyzji, jak raczył powiedzieć zapowiadający naszą rozmowę dziennikarz - powiedział Sasin. 

- Dzieje się to przede wszystkim na podstawie decyzji pani marszałek Sejmu, która wyznaczyła wybory prezydenckie, zgodnie z Konstytucją, na 10 maja i na podstawie decyzji premiera, wydanej w oparciu o ustawę anty-COVID’ową, która nakazała rzeczywiście państwowym firmom, takim jak PWPW oraz Poczta Polska przygotowanie do tych wyborów, tak aby mogły się odbyć w trybie korespondencyjnym - dodał i przyznał, że na mocy tej decyzji, "druk został podjęty".

W bardzo ostrych słowach skomentował tę decyzję poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras. Zdaniem posła, PiS drukuje nie karty wyborcze, a przymierza się do fałszerstwa wyborów.

- On dzisiaj nie poinformował tak naprawdę za pana pośrednictwem nas, całej Polski, że on drukuje karty wyborcze. On nas poinformował, że drukuje wybory. Tak, jak w latach 90-tych drukowano w Polsce mecze, których wynik znaliśmy przed wyjściem na murawę. To komunikat, który przekazał nam dzisiaj PiS - powiedział Nitras.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - gość: Borys Budka
Co w sprawie kart do głosowania jest już robione? Mówi Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE