Druga tura, wybory prezydenckie 2020: Jak oddać ważny głos?

2020-07-10 22:32 doll
II tura BEZ KOLEJEK? Seniorzy i osoby z dziećmi zagłosują poza kolejnością [WYBORY 2020]
Autor: pixabay.com/aganyga

Druga tura głosowania w wyborach prezydenckich 2020 już 12 lipca. Pojedynek Duda kontra Trzaskowski może być najbardziej zaciętym spotkaniem obozu PiS i Koalicji Obywatelskiej w historii. Ostatnie sondaże pokazują, że Trzaskowski w ostatnich dniach i godzinach odrabiał straty, a różnica między pierwszym Duda a prezydentem Warszawy było poniżej błędu statystycznego. Kandydaci mobilizowali wyborców do ostatniej chwili - przekonywali przede wszystkim, żeby w niedzielę 12.072020 iść i głosować . Jak zagłosować i oddać ważny głos? Zobacz poradnik!

Wybory prezydenckie już 12 lipca - druga tura wyłoni prezydenta Polski: wygra ten kandydat, który uzyska więcej głosów, niż przeciwnik. O urząd ubiegają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Wybory prezydenckie podlegają Państwowej Komisji Wyborczej, która przypomina, jak oddać ważny głos i jak zagłosować na przykład poza miejscem zameldowania.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaże prezydenckie przed DRUGĄ TURĄ. Wyniki

PKW na Twitterze publikuje krótkie instruktaże wideo, w których przypomina, jakie czynności należy wykonać, by zagłosować oraz jak zgłaszać zauważone nieprawidłowości. Przypomnijmy, że wciąż można zostać mężem zaufania pracującym przy drugiej turze wyborów prezydenckich.

Wybory 2020. Posłanka opozycji i działaczka KOD boi się sfałszowanych wyborów i manipulacji. Szuka mężów zaufania

Super Sport 9 VII (goście: Krzysztof Gawkowski - Lewica, politolog dr hab. Tomasz Słomka, ekonomista Marek Zuber)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zobaczcie film PKW:

Najnowsze