Wybory w PO. Budka jednoznacznie o Tusku

2021-10-22 7:50
Donald Tusk, Borys Budka
Autor: Marcin Gadomski/SE

W sobotę odbędą się wybory w PO. Będą to wybory wewnętrzne, w czasie których działacze Platformy Obywatelskiej będą wybierać: szefów struktur powiatowych, regionalnych oraz przewodniczącego PO. Jedynym kandydatem na tę funkcję jest obecny pełniący obowiązki szefa partii Donald Tusk. Borys Budka skomentował w rozmowie z PAP sobotnie wybory i jasno powiedział, co sądzi o Tusku.

W sobotę działacze PO będą wybierać swoich przewodniczących struktur na kolejną kadencję. W ramach wyborów wewnętrznych wybrani zostaną: szefowie struktur powiatowych, regionalnych oraz przewodniczący PO, na którego stanowisko jedynym kandydatem jest Donald Tusk. W rozmowie z PAP Borys Budka ocenił jego kandydaturę i jasno wskazał, co sądzi o Tusku jako liderze. Jak zapowiedział zagłosuje na Tuska: - Bardzo mocno zachęcałem przewodniczącego Tuska do powrotu do Polski, jestem przekonany, że było to potrzebne nie tylko Platformie, ale całej opozycji. Cieszę się, że jego mandat w sobotę zostanie potwierdzony, bo jestem przekonany, że zrobi tak zdecydowana większość członków Platformy Obywatelskiej - powiedział. Zdaniem Budki sobotnie wybory w PO mogą dać partii nową świeżość i energię: - To jest taki nieodłączny element demokracji wewnętrznej, więc będzie nowy rozdział w Platformie Obywatelskiej, myślę też nowy dynamizm, nowa energia, a po tym będziemy przed kolejnymi wyzwaniami. Budka zapytany o to, czy on sam pozostanie na funkcji wiceprzewodniczącego Platformy nie chciał nic ujawnić, krótko odparł, że: - Rekomendacje pozostawiam przewodniczącemu.

CZYTAJ>>>Beata Kempa zalała się łzami na wizji. Nie mogła się pohamować!

Sonda
Czy Donald Tusk poprowadzi PO do władzy?
Wina TUSKA! Emeryci na bazarze KŁÓCĄ się o drożyznę | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE