Wybory w Rzeszowie. Ostatni sondaż. Szykuje się zwycięstwo w I turze?

2021-06-11 11:16
Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!
Autor: Facebook/ Podkarpacki Urząd Wojewódzki/Wikipedia/Beata Olejarka Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

Wybory w Rzeszowie. Ostatni sondaż wskazuje, że bardzo niewiele zabrakło jednemu kandydatowi do zwycięstwa w pierwszej turze. Chodzi o Konrada Fijołka, którego najgroźniejszą rywalką jest Ewa Leniart. Wybory w Rzeszowie wzbudzają ogromne emocje nie tylko w mieszkańcach. Cała Polska z napięciem czeka, kto z czterech kandydatów obejmie urząd prezydenta miasta. Ostatni sondaż nie pozostawia wiele wątpliwości co do tego, jak może zakończyć się pierwsza tura.

Wybory w Rzeszowie. Ostatni sondaż IBRiS dla Grupy Polsat wynika, że Konrad Fijołek, popierany przez Polskę 2050, Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe i Lewicę, dostał 47,6% głosów badanych. Warto zauważyć, że do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów potrzeba 50% wszystkich głosów, niezależnie od frekwencji. Jak na razie Konradowi Fijołkowi jeszcze trochę do tego brakuje, jednak nie wiadomo, jak zagłosują Polacy 13 czerwca. Na drugim miejscu uplasowała się Ewa Leniart, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, którą wskazało 24,1% respondentów. Według ostatniego sondażu, to właśnie między Konradem Fijołkiem a Ewą Leniart miałaby się rozgrywać druga wyborów w Rzeszowie. Na trzecim miejscu z wynikiem 13,3% znalazł się popierany przez Konfederację Grzegorz Braun, a na ostatnim znalazł się Marcin Warchoł, rekomendowany na stanowisko prezydenta przez Tadeusza Ferenca oraz popierany przez Porozumienie i Solidarną Polskę. Zdobył 11,8% głosów.

Nie przegap: Wybory w Rzeszowie. Ferenc komplementuje Warchoła. Co na to rzeszowianie?

Wybory w Rzeszowie. Ostatni sondaż - ile osób chce głosować?

Wybory w Rzeszowie. Ostatni sondaż IBRiS sprawdzał także, ile osób planuje wziąć udział w głosowaniu. Okazuje się, że większość chce w niedzielę 13 czerwca udać się do urn wyborczych - "zdecydowanie tak" odpowiedziało 56,3% badanych, "raczej tak" 6,8%. Na wybory w Rzeszowie nie chce iść 35% mieszkańców, w tym 17,9% zdecydowanie nie, a 17,3% raczej nie. 1,7% ankietowanych nadal jeszcze nie podjęła decyzji.

Zobacz: Wybory w Rzeszowie. Zobacz, co obiecują Fijołek, Leniart, Braun i Warchoł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze