Wyciekły numery telefonu Schreibera, Pawłowicz, Ziobry i wielu innych polityków. Jest afera!

2021-10-05 22:04
Michał Dworczyk, szef KPRM
Autor: KPRM

Afera mailowa ciągle zbiera żniwo. W internecie niezmiennie, co jakiś czas, pojawiają się kolejne wiadomości, które rzekomo Michał Dworczyk miał wysyłać do innych polityków. Tym razem w sieci pojawiła się lista numerów telefonów do jego kolegów i koleżanek z PiS. O jakie nazwiska chodzi? Sprawdźcie.

Afera mailowa nie daje o sobie zapomnieć. Pierwszy raz zrobiło się o niej głośno w czerwcu 2021 roku, gdy w sieci zostały upublicznione wiadomości rzekomo wysyłane przez Michała Dworczyka do innych polityków, a sam zainteresowany w poście na Twitterze potwierdził, ze faktycznie doszło do ataku hakerskiego na skrzynkę mailową jego i żony. Na jednej ze stron internetowych, gdzie co jakiś pojawiają się maile z rzekomej skrzynki Michała Dworczyka, pojawił się także dokument zawierający numery telefonów do posłów i senatorów PiS. Na liście nie zabrakło nazwisk znanych polityków, ale też osób, które już nie są związane z polityką, bowiem lista dotyczy Sejmu i Senatu z lat 2015-2019.

Czyje numery zostały ujawnione? Między innymi Łukasza Schreibera, Krystyny Pawłowicz, Zbigniewa Ziobro, Antoniego Macierewicza, Marka Suskiego, Beaty Kempy, Mariusz Kamińskiego, Elżbiety Witek i wielu innych. Jak ustaliła Wirtualna Polska, Parlamentarzyści z PiS dostali zlecenia dotyczące ostrożności podczas korzystania z sieci i zgłaszaniu wszelkich podejrzanych akcji organom rządowym. Wytyczne proponują założenie nowych kont w niektórych mediach społecznościowych czy aplikacjach z użyciem nowych numerów telefonu.

Zobacz: Misterny plan prezesa PiS, wszystko za zamkniętymi drzwiami

W naszej galerii możesz sprawdzić, kim jest żona Michała Dworczyka.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą ataku hakerskiego?
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Politycy zawodzą ws. sytuacji na granicy [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE