Wyciekły SMS-y Rydzyka do Morawieckiego?! Pisał w "pilnej sprawie"

2021-11-05 18:30
Tadeusz Rydzyk, Mateusz Morawiecki
Autor: Super Express Tadeusz Rydzyk, Mateusz Morawiecki

Strona, która publikuje od jakiegoś czasu rzekome maile z konta szefa Kancelarii Premiera, Michała Dworczyka, tym razem pochwaliła się wyciekami SMS-ów z telefonu premiera. Do niej dołączyła powiązane maila z konta Dworczyka. Ze zrzutów ekranu opublikowanych przez poufnarozmowa.com wynika, że założyciel Radia Maryja miał do Mateusza Morawieckiego "pilną sprawę". Szef Kancelarii premiera miał nie dopuścić do tego, żeby w rozliczeniach pojawiły się pieniądze dla Tadeusza Rydzyka, np. 1,2 mln zł na jego szkołę.

Domniemane wiadomości Tadeusza Rydzyka do Mateusza Morawieckiego

Jak wynika ze zrzutów ekranu na portalu poufnarozmowa.com, ojciec Rydzyk życzył "dalszych sukcesów w tej ciężkiej pracy dla Ojczyzny i nie tylko, dla zachowania cywilizacji chrześcijańskiej". W drugiej wiadomości napisał "Panie premierze, po naszej - wczoraj = rozmowie, miał zareagować minister Dworczyk. Nic z tego. Chodzi o Park Pamięci Narodowej" ratowanie Żydów i Ukraińcy. TO jest pilne. Pozdrawiam". 

ZOBACZ Tyle pieniędzy Rydzyk dostał od PiS-u przez 5 lat! Szokujące zestawienie

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Enigmatyczne SMS-y wyjaśnia mail, który według portalu został wysłany przez Michała Dworczyka do Mateusza Morawieckiego. Czytamy w nim, że podjęto próbę zatajenia przekazania pieniędzy na rzeczy Tadeusza Rydzyka. Prezes KPRM obiecał również "wyeliminować inne wrażliwe kwestie".

- Mateusz, daje słowo, że zajmuje się tą sprawą (wśród innych pożarów). Twoją decyzję w tej chwili opracowuje RCL [Rządowe Centrum Legislacji - dop. red.] - będziesz miał ją dziś wieczorem do podpisu. Staram się nie dopuścić, aby w rozliczeniu była np. faktura na 1.2 mln dla szkoły TR [Tadeusza Rydzyka - dop. red.] oraz wyeliminować inne wrażliwe kwestie - przy spotkaniu zrelacjonuje - czytamy w domniemanym mailu do Mateusza Morawieckiego.

Sonda
Ile złotych miesięcznie mógłbyś przelewać ojcu Rydzykowi?

Co rzekomo próbowano zataić w sprawie Tadeusza Rydzyka?

Park Pamięci Narodowej to projekt fundacji Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis. W środku znajdują się podświetlane na czerwono-biało słupy z nazwiskami Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II Wojny Światowej. Warto zaznaczyć, że premier był obecny na uroczystości otwarcia parku. OKO.press ustaliło, że jego budowa kosztowała 17,7 mln zł. Premier miał przekazać na jego rzecz 5 mln zł rezerwy budżetowej w 2018 roku i w 2019 roku, kolejne 3 mln zł. 

Druga instytucja o której możemy przeczytać w wiadomościach to Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W latach 2016-2021, placówka edukacyjna otrzymała dotację od Ministerstwa Spraw Zagranicznych wysokości 1,62 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE