Wyjątkowe lekcje z Agatą Dudą! Ogromna radość pierwszej damy. PRZEŁOMOWA CHWILA

2020-11-20 20:40
Agata Duda i Alvin Gajadhur o bezpieczeństwie drogowym wśród dzieci
Autor: GITD, Grzegorz Jakubowski/KPRP Agata Duda i Alvin Gajadhur o bezpieczeństwie drogowym wśród dzieci

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która jest z wykształcenia germanistką, często angażuje się także w działalność charytatywną, co sprawia jej wielką radość. Tymczasem Główny Inspektorat Transportu Drogowego od lat prowadzi w szkołach w całej Polsce lekcje bezpieczeństwa dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. GITD przygotował tym razem projekt bezpiecznej szkoły on-line na czas pandemii koronawirusa. I właśnie o tym Pierwsza Dama rozmawiała z szefem GITD Alvinem Gajadhurem! Jest ogromna szansa na to, że Agata Kornhauser-Duda weźmie udział w lekcji on-line z dziećmi na temat bezpieczeństwa drogowego! - To była bardzo miła rozmowa. Mam nadzieję, że Pierwsza Dama weźmie udział w takiej lekcji on-line. Spotkało się to z jej zainteresowaniem – mówi nam Alvin Gajadhur.

Według danych GITD na polskich drogach rocznie giną prawie 3 klasy uczniów. Dlatego od lat inspektorzy goszczą w szkołach, przedszkolach, czy żłobkach, gdzie przeprowadzają lekcje dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i przepisów ruchu drogowego. Kilkukrotnie w wydarzeniach uczestniczyła także Agata Kornhauser-Duda, a przez kilka lat, organizując akcję „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama gościli w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i Belwederu setki dzieci z całej Polski. Tymczasem o konieczności kontynuowania projektów edukacyjnych mimo trwającej pandemii Szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur rozmawiał w trakcie wideokonferencji z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą. - Oczywiście, dziś dla wszystkich priorytetem jest walka z koronawirusem, ale nie możemy zapominać o edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Działania edukacyjne dostosowujemy do wymogów związanych z koniecznością przestrzegania zasad sanitarnych i planujemy przenieść je do sieci. Lekcje online będą prowadzone w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem atrakcyjnych dla dzieci form multimedialnych – podkreślił Alvin Gajadhur. - Interaktywne zajęcia online mają zastąpić tradycyjne lekcje brd oraz uzupełnić ofertę edukacyjną przygotowaną z myślą o najmłodszych w ramach prowadzonej od wiosny akcji #uczymysięzTirkiem – dodaje Alvin Gajadhur.

ZOBACZ TAKŻE: Maskotka Inspekcji Transportu Drogowego w Watykanie! Krokodyle u papieża

Super Raport 20.11 (Goście: Leszek Miller - były premier, Prof. Jerzy Stępień - były I Prezes TK oraz Maciej Karczyński - były rzecznik KSP i ABW)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE