Wykryli CWANY PLAN Kaczyńskiego?! Tak POZBĘDZIE się konkurencji? PRZERAŻAJĄCE!

2020-09-30 13:08 CHA
Jarosław Kaczyński
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Czyżby właśnie niecny plan Jarosława Kaczyńskiego na pozbycie się konkurencji ujrzał światło dzienne? Na tropie spisku są posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy twierdzą, że właśnie przejrzeli zamiary prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba przyznać, że wszystko brzmi naprawdę przerażająco. W tle są ogromne pieniądze.

Kilka dni temu Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Konfederacji. Ugrupowanie może się oczywiście odwoływać, ale jeśli się nie uda, zamajaczy nad nim widmo bankructwa. Straci bowiem dotacje i subwencje. Jak PKW tłumaczyło się z odrzucenia? Zdaniem Krzysztofa Lorentza z Komisji, było to „bezpośrednią konsekwencją naruszenia, które miało miejsce w czasie kampanii wyborczej do Sejmu i do Senatu”. - Komitet przyjął wartości niepieniężne, których przyjąć nie mógł zgodnie z ustawą, to nie spowodowało odrzucenia sprawozdania komitetu, ponieważ wartość tych przyjętych świadczeń była mniejsza niż 1 proc. przychodów komitetu i w takiej sytuacji Kodeks wyborczy przewiduje, że wskazuje się tylko uchybienia, ale taka usterka w gospodarce finansowej komitetu wyborczego rzutuje również na sprawozdania partii – wyjaśniał.

ZOBACZ TEŻ: Korwin się ZAŁAMIE! Widmo BANKRUCTWA. Okropne wieści!

Ale opozycja ma inne zdanie na ten temat i wietrzy spisek. - Mimo wszystkich różnic między nami, uważam że uchwała PKW jest niedorzeczna. To wygląda jak próba wyeliminowania partii politycznej pod płaszczykiem uchwały PKW – stwierdził nowy szef klubu parlamentarnego KO Cezary Tomczyk. - Sytuacja kiedy wydajesz wzorowo 2mln 29 tys zł. na kampanię, a PKW nie zalicza Ci 305 zł. i odrzuca sprawozdanie finansowe to skandal – wtórował mu były minister spraw wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz.

Sama Konfederacja również oprotestowała uchwałę, twierdząc, że została przyjęta przez „upolitycznioną PKW”. - Ta uchwała pokazuje, że w politycznie przejętej PKW nie obowiązują żadne zasady zdrowego rozsądku, praworządności ani dobrej woli. Nawet nas nie poproszono o żadne wyjaśnienia ani nie przeanalizowano żadnych dowodów. Sąd kapturowy – stwierdził Krzysztof Bosak.

Express Biedrzyckiej - Bartłomiej Sienkiewicz: Czarnek to prymitywny fanatyk

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze