Wysoka nadwyżka w handlu zagranicznym. Premier Morawiecki o dumie i biegaczu z Jamajki!

2020-01-14 16:21 DP
Mateusz Morawiecki
Autor: Kancelaria Premiera Mateusz Morawiecki

We wtorek Główny Urząd Statystyczny podał wyniki obrotów towarowych handlu zagranicznego w okresie styczeń-listopad 2019 r. Okazuje się, że polscy przedsiębiorcy wypracowali rekord! Premier Mateusz Morawiecki pisze o najlepszym wyniku w historii i zapewnia, że „rząd będzie robił wszystko, by rok 2020 był jeszcze lepszy”.

„Mamy to! Tak, mamy rekordową, największą nadwyżkę w handlu zagranicznym w historii! To zasługa przede wszystkim pracowitości i zaradności Polaków i nasz wspólny sukces. Mój rząd będzie robił wszystko, by rok 2020 był jeszcze lepszy, a polskie firmy kreatywnością, ciężką pracą i brakiem kompleksów zdobywały zagraniczne rynki. Jak wspominałem wielokrotnie - kapitał ma narodowość. Postarajmy się, by była to narodowość polska!” - napisał na Facebooku szef rządu Mateusz Morawiecki. Premier, za pomocą specjalnej emotikony, podkreślił też, że jest dumy.

Wpisowi Morawieckiego towarzyszy grafika, z której można wyczytać więcej szczegółów i przyczyn tak dobrego samopoczucia szefa rządu. Jak w ub. roku wyglądała polska gospodarka w liczbach? 3,2 mld euro - tyle nadwyżki w handlu zagranicznym osiągnęliśmy w listopadzie 2019 r. i był to najlepszy wynik w historii, 830 mln euro nadwyżki w handlu zagranicznym mieliśmy we wrześniu 2019 r. i ten wynik był najlepszy od co najmniej 2004 r., wreszcie 2,33 mld euro dodatniego salda wymiany zagranicznej usług w listopadzie było najlepszym kiedykolwiek zanotowanym rezultatem.

- To wielki sukces naszych przedsiębiorców - wynik ciężkiej pracy, kreatywności i braku kompleksów w rywalizowaniu o zagraniczne rynki. Jestem dumny, bo to osiągnięcie na miarę najlepszych wyników Usaina Bolta. Chociaż my nastawiamy się na gospodarczy bieg długodystansowy - zaznaczył Morawiecki, porównując sukces gospodarczy do sukcesów sportowych, jakie niegdyś notował biegacz z Jamajki.

Najnowsze