Adrian Zandberg: "Wysoki sądzie, a tamci też kradli!"

2017-09-15 20:27 Adrian ZANDBERG
Adrian Zandberg, partia Razem
Autor: Piotr Grzybowski Adrian Zandberg, partia Razem

Wbrew nadziejom PiS afery billboardowej nie dało się ukryć. Rządowi spece od propagandy próbują więc wymyślić usprawiedliwienie dla tego skandalu. Wychodzi żenująco. Jednego dnia twierdzą, że rząd nie miał nic wspólnego z billboardami. Następnego mówią, że wszystko jest w porządku, bo to kampania rządowa. Chętnych do obrony rządu stopniowo ubywa. Nawet najwierniejsi PiS-owscy dziennikarze zorientowali się, jak bardzo ta sprawa śmierdzi. Dzień po dniu wyciekają kolejne informacje o spółeczce zaufanych doradców Beaty Szydło.

PiS przyznał, że daje kolesiom zarobić na rządowej kampanii bez przetargu. Szefowie Polskiej Fundacji Narodowej w kolejnych wywiadach coraz bardziej się pogrążają. Mało jest rzeczy równie żałosnych, jak polityk nieudolnie próbujący ukryć swoje przekręty. Najnowsza linia obrony brzmi - nie uwierzycie Państwo - "ale, ale... PO też robiła wałki". Serio! PiS najwyraźniej sądzi, że to ich ratuje.

Mógłbym tak dalej znęcać się nad krętactwem PiS-owców, ale ważniejsze jest pytanie: co zrobić, żeby takie sytuacje się nie powtarzały? Jak zabezpieczyć spółki Skarbu Państwa przed lepkimi rękami politycznych geszefciarzy?

W Partii Razem nie zgadzamy się z liberałami, którzy chcą wszystko sprywatyzować. Publiczną własnością można zarządzać sprawnie i uczciwie. Jak to robić, pokazuje choćby Norwegia. Chcemy uniknąć złodziejstwa i marnowania publicznych pieniędzy? Odbierzmy ministrowi prawo do ręcznego sterowania spółkami Skarbu Państwa. Politycy powinni wskazywać kierunki działania, a nie decydować o obsadzie stanowisk. Dzisiaj szefowie tych firm są marionetkami ministra. To dlatego zgadzają się na wszystko - w tym na przelewanie pieniędzy na partyjną propagandę. Taki układ jest po prostu szkodliwy dla interesów państwa.

Niestety, ani PiS, ani PO nie palą się do zmian. Wolą system, w którym kto ma władzę, ten ma prawo łupić państwo. Co jakiś czas szambo oczywiście wybija. Wtedy rządzący opowiadają przed kamerami, że inni też kradli. I liczą, że - jak mawia prezes PiS-owskiej telewizji - "ciemny lud to kupi". Może czas już wywrócić ten stolik?

Zobacz: Romuald-Szeremietiew: Te manewry muszą nas niepokoić!

Przeczytaj też: Gen. Roman Polko: Inwazji na Polskę raczej nie będzie

Polecamy: Stanisław Tyszka z Kukiz 15: PiS nadużywa władzy. OSTRO