Karczewski przerażony, oburzony, zażenowany i wstrząśnięty! Tak wkurzył go lekarz!

2022-01-21 17:17
Karczewski
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Karczewski

Senator PiS Stanisław Karczewski (67 l.) skomentował wywiad z prof. Krzysztofem Simonem (70 l.), w którym lekarz krytycznie odniósł się do działań podejmowanych przez rząd w kwestii pandemii. Jak wskazał były marszałek Senatu, “jest wstrząśnięty postawą profesora”. To jednak nie wszystko!

Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu i były członek Rady Medycznej, na łamach “Rzeczpospolitej” w mocnych słowach wypowiedział się na temat działań rządu w sprawie pandemii. Wcześniej prof. Simon wraz z innymi ekspertami zrezygnował z bycia członkiem RM. - Uważam, że minister robił wszystko. Ja miałem do czynienia z różnymi ministrami i uważam, że to jeden z najsprawniejszych ministrów, którzy byli. Niemniej to się nie przekłada na żadne działania. Niech pan zobaczy, co się dzieje w kraju od września. Skala - koszmarna. Po co nam III wojna światowa? Mamy na miejscu, z powodu głupoty części społeczeństwa, która się nazywa, część się nazywa Zjednoczoną Prawicą. Bo to oni. Ale nie tylko w Zjednoczonej Prawicy są tacy dziwacy - mówił prof. Simon. 

Karczewski oczekuje przeprosin 

Wypowiedź prof. Simona rozsierdziła senator PiS Stanisława Karczewskiego. Przyznał, że wywiad przeczytał “z przerażeniem, z oburzeniem i zażenowaniem”. Zarzucił też ekspertowi, że “wszedł on w buty opozycji”. 

“Obraża polityków Zjednoczonej Prawicy. Wstrząśnięty jestem postawą prof. i nie życzę sobie, żeby mnie i innych obrażał” - napisał w mediach społecznościowych Karczewski i dodał, że jego środowisko polityczne oczekuje przeprosin. 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Z przerażeniem, z oburzeniem i zażenowaniem przeczytałem wywiad z prof. Simonem. Wszedł w buty funkcjonariuszy partyjnych opozycji. Obraża polityków Zjednoczonej Prawicy. Wstrząśnięty jestem postawą prof. i nie życzę sobie żeby mnie i innych obrażał. Czekamy na przeprosiny. <a href="https://t.co/CKcXw1zHRN">pic.twitter.com/CKcXw1zHRN</a></p>&mdash; Stanisław Karczewski (@StKarczewski) <a href="https://twitter.com/StKarczewski/status/1484378346943234050?ref_src=twsrc%5Etfw">January 21, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Sedno Sprawy - Piotr Muller
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE