Wzruszające słowa Morawieckiego o mamie. „Proszę Boga...”

2020-05-22 22:05 CHA
Premier Morawiecki z mamą
Autor: Mateusz Morawiecki/Facebook

Dziś 90. urodziny obchodzi mama premiera Mateusza Morawieckiego. Z tej okazji szef rządu zamieścił w sieci wzruszający i bardzo osobisty wpis oraz zdjęcie z rodzicielką. - Nie potrafię wyrazić wdzięczności za wszystko, co nam dałaś. W tym radosnym Dniu Twoich Urodzin, życzę Ci, aby zdrowie pozwoliło Ci nadal cieszyć się światem i życiem. I proszę Boga, by dni nie biegły tak szybko – napisał.

- Żadne słowa nie mogą oddać tego, co czuje moje serce. Moje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa, niczym klisze fotograficzne, zarejestrowały obraz Mamy, zawsze tak zapracowanej, tak troskliwej, pamiętającej o takim bezliku spraw a zarazem budującej niepowtarzalny klimat naszego rodzinnego domu – zaczął swój wpis premier. - Życie Mamy zawsze było trudne i czymś niezwykłym jest to, że potrafiła w nim stworzyć tyle dobra, piękna i nigdy nie tracić nadziei na lepsze jutro. W czasie wojny tylekroć ocierała się o śmierć. Tak było w czasie niemieckich bombardowań w 1939 roku, w latach terroru, w czasie którego ginęli Jej bliscy, jak w egzekucjach w Stanisławowie, w ramach których rozstrzelano także Jej ukochaną nauczycielkę. Tę, która wg wspomnień Mamy, od najmłodszych lat zaszczepiała w niej szlachetną miłość do Polski – kontynuował.

ZOBACZ TEŻ: Mama Morawieckiego PRZERYWA milczenie. Te słowa wzruszają

Dalej, wspomniał spotkanie swych rodziców i trudy życia mamy u boku opozycjonisty - Kornela Morawieckiego - w mrocznych czasach Polski Ludowej. - Prawdziwym cudem zawsze było dla mnie to, że pomimo tego wszystkiego nigdy nie traciła wiary w sens wielkiego trudu i poświęcenia oraz w to, że doczekamy wolnej i sprawiedliwej Polski – skwitował Morawiecki. Pani Jadwigo, najlepsze życzenia!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Janusz Piechociński: Mam wątpliwości, czy w Polsce są możliwe uczciwe wybory [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze