Wzruszające wyznanie Mateusza Morawieckiego. Chodzi o jego mamę

2022-05-22 17:54
Premier Mateusz Morawiecki
Autor: John Thys/AP

Premier RP Mateusz Morawiecki znany jest również jako syn zmarłego w 2019 roku Kornela Morawieckiego, działacza opozycji w czasach PRL, jak i posła na Sejm VIII kadencji. Matka obecnego szefa rządu - Jadwiga nie jest osobą publiczną, to też nie słyszeliśmy o niej tak często w mediach. Jednak kilka dni przed Dniem Matki, Mateusz Morawiecki opublikował emocjonalny wpis o swojej mamie.

Mateusz Morawiecki opublikował wzruszający wpis o swojej matce

Mateusz Morawiecki jako premier RP jest cały czas "na świeczniku", ale z racji na historię jego ojca, nie jest to nowość w rodzinie Morawieckich. Co prawda Jadwiga Morawiecka nie uczestniczy w życiu publicznym, ale szef rządu zdecydował się podkreślić, jak ważną rolę spełniła w jego życiu. Z okazji jej 92. urodzin opublikował poruszający wpis na Facebooku.

- Trudno mi wyrazić w słowach jak wyjątkową jest osobą, ile ciepła, mądrości i dobra zawsze dawała i daje wielu ludziom wokół siebie. Każdego dnia jestem jej wdzięczny za dar życia i wszystko co dla mnie zrobiła. Za to, że z tego ciepła, mądrości i miłości mogę korzystać przez całe życie - czytamy na profilu premiera.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się już ze swoim gruzińskim odpowiednikiem Iraklim Garibaszwilim w pięknym nadmorskim Batumi

Premier zaznaczył, że do Dnia Matki zostało jeszcze kilka dni (w Polsce obchodzimy go 26 maja), ale z racji na urodziny swojej mamy, Mateusz Morawiecki obchodzi go wcześniej. Do wpisu zamieścił również archiwalne zdjęcie z czasów swojego dzieciństwa (z FSO Warszawą w tle) i fotografię bukietu, który kupił matce z okazji urodzin.

- Najbardziej kochana na świecie, nie mógłbym sobie nawet wyobrazić lepszej Mamy - skwitował premier.

Kim jest mama Mateusza Morawieckiego?

Matka premiera urodziła się w 22 maja 1930 roku. W 1959 roku wzięła ślub z Kornelem Morawieckim, z mężem miała cztery córki, oraz syna Mateusza. Sam Kornel w wywiadach mówił, że jego żona "nie miała wyboru" i wraz z nim uczestniczyła w działalności opozycyjnej w PRL. W 1985 roku brała udział w głodówce zainicjowanej przez Annę Walentynowicz.

Sonda
Czy obchodzisz Dzień Matki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE