Wzruszający gest Andrzeja Dudy. To chwyta za serce [WIDEO]

2021-03-08 11:33 TED
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Prezydent nie zapomniał o Polkach w dniu ich święta. Andrzej Duda nagrał specjalne wideo z życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tych wyjątkowych, pandemicznych czasach głowa państwa doceniła trud wielu kobiet walczących z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Andrzej Duda z uznaniem mówił o roli kobiet we współczesnym świecie. – Kobiety są dzisiaj liderkami w każdej praktycznie dziedzinie – przypomniał prezydent. Te słowa panie zapamiętają na długo.

Andrzej Duda dziękował kobietom za ich zaangażowanie w walkę z koronawirusem.

– W czasie pandemii koronawirusa zwracam się zwłaszcza do pań bezpośrednio zaangażowanych w walkę z tym największym obecnie globalnym zagrożeniem. Dziękuję paniom pracującym w służbie zdrowia, służącym w siłach zbrojnych, funkcjonariuszkom Policji i Straży Granicznej oraz wszystkich innych służb, od których zależy nasze bezpieczeństwo – mówił prezydent.

Nie przegap: Posłowie pamiętali o swoich ukochanych. Zobacz, co im kupili na Dzień Kobiet

Głowa państwa dodała, że dzięki wysiłkowi wielu pań pracujących w oświacie czy w handlu, mimo obostrzeń, możemy mieć namiastkę normalności. Andrzej Duda zauważył, że wiele kobiet uczestniczy również w pracach badawczych nad lekami, testami i innymi rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do zwalczenia pandemii Covid-19.

–  W tym trudnym czasie, bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie jak wielka jest rola kobiet w każdej sferze naszego życia. W naszej historii jest bardzo wiele przykładów Polek, które wywarły wpływ na politykę, naukę, kulturę, gospodarkę, które walczyły o naszą niepodległość, które walczyły również o równouprawnienie – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent wskazywał na kluczową rolę kobiet we współczesnym świecie.

– Kobiety są dzisiaj liderkami w każdej praktycznie dziedzinie, odnajdują się doskonale we wszystkich zawodach, z powodzeniem łączą pracę i społeczne zaangażowanie z życiem rodzinnym – mówił z uznaniem Andrzej Duda.

Prezydent życzył kobietom, aby czuły się bezpiecznie, były darzony szacunkiem, mogły liczyć na wsparcie najbliższych i bez przeszkód realizowały swoje życiowe plany.

– Wszystkim paniom życzę radości i satysfakcji z tego, czego dokonują panie każdego dnia swoim wysiłkiem i swoją pracą – podsumował Andrzej Duda.

Życzenia dla kobiet od Prezydenta Polski
Najnowsze