Z ostatniej chwili! Rząd przyjął Krajowy Plan Odbudowy. „Ma go już Komisja Europejska”

2021-04-30 22:59
Komisja Europejska
Autor: ThinkstockPhotos Gmach Komisji Europejskiej w Brukseli.

Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów – poinformował dziś, w piątek późnym wieczorem wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chodzi o 770 miliardów złotych dla Polski. Po długim weekendzie majowym Sejm zajmie się głosowaniem w tej sprawie.

- Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów. Ma go również już Komisja Europejska. Przed nami ważne głosowanie już 4 maja w SejmRP. Pokażmy, że są sprawy, które nie mogą dzielić – napisał na Twitterze Waldemar Buda. Rządowi w ramach unijnego budżetu udało się wynegocjować 770 mld zł dla Polski. Wtorkowe głosowania w tej sprawie mogą być kluczowe. Posłowie zdecydują w sprawie ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej z grudnia ub. roku o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ratyfikacja tej decyzji jest niezbędna do uruchomienia wypłat z Funduszu Odbudowy UE. Stąd też negocjacje rządu z opozycją. - Wierzę w przemianę przedstawicieli Platformy Obywatelskiej ws. KPO; z wieloma z nich będę jeszcze rozmawiał, mam nadzieję, że uda ich się przekonać - mówił w piątek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w TVP Info.

Każde państwo członkowskie musi przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy, będący podstawą do wypłaty środków z unijnego Funduszu Odbudowy. W dokumencie wyodrębniono część grantową i pożyczkową.

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Lewica umacnia władzę Kaczyńskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE