Za 500+ nie kupimy kawy i wódki

2016-06-29 9:00 DOMIN
Za 500+ nie kupimy kawy i wódki
Autor: DOMIN

Oto jak kontrolowane jest właściwe wydawanie pieniędzy ze sztandarowego programu PiS 500+. Gmina Sianów (woj. zachodniopomorskie) wprowadziła do obiegu talony, które zamiast gotówki otrzymuje coraz więcej rodzin. Tymi bonami w lokalnych sklepach można płacić tylko za dokładnie określone produkty!

Za bony wystawione przez MGOPS w Sianowie można kupić m.in.: żywność, leki, książki, prasę, artykuły szkolne, środki czystości, odzież, sprzęt AGD czy zabawki. Talon nie zostanie zrealizowany, gdy na liście zakupów znajdą się m.in. papierosy, alkohol czy kawa. Bony są drukowane na specjalnym papierze, mają zabezpieczenia, więc nikomu nie przychodzi do głowy, by je podrabiać. Można nimi płacić w 15 gminnych sklepach.

- Zdecydowaliśmy się na talony, bo znamy rodziny, które korzystały i nadal korzystają z pomocy społecznej. Wiemy, że są takie, które gdyby dostały gotówkę do ręki, to niekoniecznie wydałyby ją na swoje dzieci - uzasadnia krok Halina Iwanisik, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie.

Obecnie takie bony trafiają do 5 rodzin. Ale ma być ich znacznie więcej. W taki sposób 2000 zł na zakupy dla czworga dzieci dostają Piotr (31 l.) i Anna (32 l.) Księżewscy. - Pewnie, że wolelibyśmy gotówkę, ale nie zaprzeczam, że jakbyśmy dostali tyle pieniędzy, to w domu byłby alkohol - przyznaje pani Anna. - Głupio tylko trochę, że nie możemy robić zakupów tam, gdzie my byśmy chcieli. Rozumiem, że za talony nie sprzedadzą nam alkoholu, ale cóż złego jest w paczce kawy. Nam też coś się należy - podsumowuje pan Piotr.

Sprawdź: Polacy godzą się na niższe emerytury - sondaż Se.pl

Najnowsze