Zaczęło się czyszczenie ludzi Ziobry i Gowina? Gorąco na Podkarpaciu

2020-09-20 20:10 ełem
PiS potrzebuje nowego koalicjanta? Ten sondaż da Kaczyńskiemu do myślenia
Autor: SUPER EXPRESS PiS potrzebuje nowego koalicjanta? Ten sondaż da Kaczyńskiemu do myślenia

Potężny kryzys koalicji rządzącej staje się coraz bardziej widoczny. Coraz wyraźniej mówi się, że w obozie rządzącym może dojść do rozpadu, a ze Zjednoczonej Prawicy mogą wypaść partie Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Wygląda na to, że to już zaczęło się dziać: na Podkarpaciu posypały się pierwsze wnioski.

Według dziennikarza stacji Polsat News, rozliczenia polityczne już się zaczęły. 

"Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl złożył formalny wniosek o odwołanie z zarządu województwa ludzi związanych z Solidarną Polską i Porozumieniem" - napisał na Twitterze Rafał Miżejewski, dziennikarz stacji. 

W pięcioosobowym zarządzie województwa jest dwoje radnych, niezwiązanych z PiS - reprezentujący Porozumienie Stanisław Kruczek i związana z Solidarną Polską Anna Huk. 

Jeżeli informacja ta zostanie oficjalnie potwierdzona, to może to oznaczać faktyczny zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy i poważny kryzys rządowy. Powodem kryzysu jest - jak się wydaje - spór polityków o przyszłość ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, zaproponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Przeciwko ustawie głosowali w czwartek posłowie Solidarnej Polski i grupa kilkudziesięciu posłów PiS.

Express Biedrzyckiej - Jacek Ozdoba: Polacy chcą Zjednoczonej Prawicy. Musimy wrócić do stołu i negocjować

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze