Zakaz handlu podzielił Polaków

2018-03-21 3:00
Zakaz handlu niszczy nasz biznes!
Autor: Eastnews - Przepisy nie chronią małych sklepikarzy, bo dzięki niższym cenom duże sieci mają kolejny dobry argument, by przyciągać kupujących w inne dni tygodnia - ocenia Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Niedzielne ograniczenia w handlu budzą mieszane reakcje. Po dwóch pierwszych weekendach obowiązywania zakazu nieco ponad połowa Polaków, 52 proc., ocenia, że to dobry pomysł. Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" niezadowolonych z nowych przepisów jest 41 proc. ankietowanych.

Okazuje się, że zakaz bardziej krytycznie oceniają mieszkańcy wsi, bo aż 52 proc. osób z mniejszych miejscowości jest niezadowolonych z ograniczeń. Nowe przepisy nie przyciągnęły też wiernych do kościołów. Tylko 28,1 proc. odpowiedziało, że udało się w niedzielę na mszę, natomiast aż 81,5 proc. wolny dzień spędziło w domu.

Zobacz także: Te Biedronki mogą być czynne w niedziele mimo zakazu handlu [LISTA, GODZINY OTWARCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE