Sondaż: ZAKAZ handlu w niedzielę? MIAŻDŻĄCE wyniki

2017-09-27 14:30 Paula
Handel w niedzielę. Szczegóły projektu „Solidarności”
Autor: Shutterstock

Pomysł wprowadzenia zakaz handlu w niedzielę wzbudza wiele kontrowersji. Najnowszy sondaż jasno pokazuje jakie jest zdanie Polaków w sprawie zamknięcia sklepów w niedzielę. Specjalnie dla Se.pl i NOWA TV Instytut Badań Pollster zapytał Polaków o zakaz handlu w niedzielę. Wyniki sondażu powinny dać do myślenia posłom, którzy będą zajmowali się obywatelskim projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

Do Sejmu wraca sprawa zakazu handlu w niedzielę. W czwartek obywatelskim projektem ustawy zajmie się sejmowa podkomisja ds. rynku pracy. Propozycje zmian dotyczą zakazu handlu w niedziele i święta nie tylko w mniejszych sklepach, ale także w sklepach wielkopowierzchniowych. Co na to Polacy? Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i NOWA TV zapytał o to, jak powinien wyglądać zakaz handlu w niedzielę. Zdaniem największej części osób nie powinno się zakazywać handlu w niedzielę, taką odpowiedź wskazało 54 proc. osób. 21 proc. głosujących uważa, że zakaz handlu powinien obowiązywać w każdą niedzielę, a 10 proc., że w co drugą. Propozycje wprowadzenia jednej niedzieli z zamkniętymi sklepami popiera 8 proc. osób, a 7 proc. nie ma zdania w tej sprawie.


Całkowietego zakazu handlu w niedzielę chce Solidarność. Szef "S" Piotr Duda grzmiał niedawno na pielgrzymce Ludzi Pracy w Częstochowie: -  500 plus to nie wszystko, dopełnieniem programu jest dbałość o rodzinę, bo niedziela jest dla Boga i rodziny. Z tego miejsca apeluję do rządzących:(...) aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta, bo to jest dbałość o pracownika, ale także o wartości, o rodzinę, abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem. Wolnych od handlu niedziel chcą też biskupi. W sierpniu, w czasie Rady Biskupów Diecezjalnych, arcybiskup Wiktor Skorc apelował do rządzacych: - Mam świadomość, że nie ma takiego bezpośredniego związku między wolną niedzielą a praktykami religijnymi, ale chodzi o świętowanie, (...) żeby rodzina była razem, żeby go razem przeżywała, żeby weszła w strefę przyrody, kultury, odpoczynku, budowania więzi społecznych.

Zobacz: Biskupi będą rozmawiać o ZAKAZIE HANDLU w NIEDZIELĘ

Czytaj: Elżbieta Rafalska chce KOMPROMISU w sprawie handlu w niedziele

Sprawdź: Duda upomina Szydło w sprawie handlu w niedzielę

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze