Zatroskana Monika Olejnik teraz rozpamiętuje. Totalny zwrot akcji, chodzi o TVN

2021-07-28 13:13
Monika Olejnik
Autor: AKPA

Monika Olejnik od kilku dni przebywa na urlopie w malowniczych okolicach, choć nadal nie wiemy gdzie jest dokładnie. Sama się tym nie dzieli, być może chce uchronić się przed fotoreporterami. Wielu widzów chciałoby, aby wrócił już program "Kropka nad i", ponieważ obecnie ważą się losy stacji TVN. Dziennikarka póki co nie wróciła, ale podzieliła się nostalgicznymi przemyśleniami za pośrednictwem swoich social mediów.

Monika Olejnik jest cały czas "przywoływana do tablicy" na Twitterze. Wielu widzów i fanów dziennikarki ma żal, że nie ma jej w Polsce, podczas gdy sejmowa Komisji Kultury i Środków Przekazu przyjęła projekt ustawy "Lex TVN". Wszyscy oczekiwali, że Olejnik zaprosi Kukiza do "Kropki nad i", jednak prowadzącej programu nie ma i na razie nie będzie. Jest za to na Instagramie, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi stacji i obecnej sytuacji związanej z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Wczoraj w nocy napisała bardzo długi post, w którym nostalgicznie wspomina początki TVN i opisuje, jak wyglądały jej pierwsze kroki. Wspomnieniami dotarła aż do 1997 roku. Dodała także urywek wideo, na którym widać Olgę Tokarczuk.

- Często w wywiadach przypominam: „...pamiętam jak powstawał TVN w 1997 roku. To moje największe zawodowe wyzwanie! #kropkanadi zaczynała się po "Faktach" TVN- pracowaliśmy nie licząc czasu z wielkim entuzjazmem i pasją, ale też pokorą! - pisze Monika Olejnik.

- To dawało nam siłę do przekraczania granic wyobraźni, do realizacji marzeń i wygrania z silniejszymi wówczas telewizjami, a przy okazji aroganckimi🙂 Tworzyliśmy i odpowiedzialnie tworzymy #wolnemedia w Polsce! To fantastyczne uczucie staram się kultywować. Konsekwentnie, ambitną pracą, odpowiedzialnie współtworzymy więcej niż telewizje - współtworzymy demokracje! Jestem pod wrażeniem DZIENNIKARZY👏👏 @tvn24.pl @faktytvn i „Superwizjera” - często ryzykują, żeby pokazać prawdę! (…)” Politycy za szybko i za łatwo zapominają, że to TVN stworzył przed laty największą sieć kin w Polsce - i to z inicjatywy TVN powstał budżet Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z którego finansowane są filmy. To, też rodzaj podatku od reklam dzięki któremu wspólnie z innymi mediami od lat wspieramy kulturę! Z dumą, z satysfakcją, ale też ze świadomością odpowiedzialności za słowa witam się z Państwem w „Kropce nad i” słowami - dodała Olejnik.

Olejnik ma dość! Postanowiła stanowczo odpowiedzieć: "Jest to OSZUSTWO"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE