Zaprzysiężenie Dudy 2020: o której? Gdzie oglądać?

2020-08-06 8:05 Paulina Jaworska
Prezydent Andrzej Duda
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI

Zaprzysiężenie Dudy 2020 odbędzie się w czwartek 6 sierpnia. To tego dnia Andrzej Duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosi przemówienie rozpoczynające swoją drugą kadencję. Gdzie i o której oglądać zaprzysiężenie Dudy?

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy 2020. Gdzie i o której oglądać transmisję z uroczystego zaprzysiężenia? Na dzień inauguracji kolejnej kadencji Dudy wyznaczono czwartek 6 sierpnia. To właśnie dziś o godzinie 10.00 w Sejmie rozpocznie się uroczystość zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta, czyli wspólne posiedzenie dwóch izb parlamentu: Sejmu i Senatu zwane Zgromadzeniem Narodowym. To przed nim Duda złoży przysięgę. Wiadomo, że transmisję z zaprzysiężenia można będzie oglądać w telewizji: TVP Info, a także w Internecie na profilach mediów społecznościowych prezydenta. 

Relacja z zaprzysiężenia do śledzenia też na SE.pl - RELACJA

Plan zaprzysiężenia

O godzinie 10.00 rozpocznie się uroczystość zaprzysiężenia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym. Andrzej Duda wygłosi też orędzie i przedstawi plan działania na kolejne 5 lat prezydentury. Później nastąpi przejazd z Sejmu do Pałacu Prezydenckiego i przyjęcie meldunku od Dowódcy Garnizonu Warszawa oraz Komendanta SOP. Punktualnie o 12.00 rozpocznie się msza w intencji ojczyzny i prezydenta w archikatedrze św. Jana Chrzciciela. O 14.00 uroczystości przeniosą się do Zamku Królewskiego, a o 15.30 na Plac Piłsudskiego, gdzie prezydent przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi.  

W specjalnym liście do Czytelników "Super Expressu" prezydent ujawnił swój plan na najbliższe 5 lat. Już wiadomo czym zajmie się Andrzej Duda, co jest najważniejsze dla prezydenta. "(...) Zapewniam, że zgodnie z wyborczymi deklaracjami będę prezydentem polskich spraw. Te sprawy to przede wszystkim rodzina, która jest podstawową wspólnotą społeczną, bezpieczeństwo, którego filarem są silne międzynarodowe sojusze i nowoczesne państwo, praca, która jest prawem i gwarancją dobrobytu, inwestycje, od których zależy nasza przyszłość, wreszcie godność, która bierze się z wzajemnego szacunku i przejawia się w dumie z bycia Polakiem" - napisał. 

Lech Wałęsa - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze