Zaprzysiężenie Dudy na Stadionie Narodowym? Czegoś takiego jeszcze nie było!

2020-07-16 14:50 PMar
Andrzej Duda odwiedził Olkusz na kampanijnej trasie
Autor: Andrzej Duda / Facebook

Obowiązującym w naszym kraju standardem było dotychczas, że oficjalne zaprzysiężenie nowego prezydenta organizowane było w Sejmie. Tymczasem, według nieoficjalnych ustaleń, ten zwariowany 2020 rok przynieść ma również dość istotną i niespodziewaną zmianę w tej kwestii. Gdzie odbędzie się oficjalne zaprzysiężenie Andrzeja Dudy? W miejscu, które za święte uznają nade wszystko... kibice piłkarskiej reprezentacji Polski.

Uroczystość zaprzysiężenia prezydenta zwyczajowo odbywa się na sali plenarnej Sejmu. Tym razem jednak zaplanowane na 6 sierpnia ma się jednak odbyć w zupełnie innym miejscu. Nieoficjalne ustalenia stacji RMF FM wskazują, że zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na drugą kadencję najprawdopodobniej odbędzie się na warszawskim Stadionie Narodowym. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca przyszłego tygodnia.

Zobacz: Jednak POWTÓRKA wyborów prezydenckich 2020?! Przewodniczący: "Wybory były nieuczciwe"

Co spowodowało, że rozważane jest tak niekonwencjonalne miejsce na zaprzysiężenie prezydenckie. Politycy PiS nieoficjalnie mówią o tym, że ma się ono odbyć na Stadionie Narodowym ze względów bezpieczeństwa sanitarnego w związku z zagrożeniem koronawirusem. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, żeby zachować bezpieczne odstępy między wszystkimi gośćmi.

dr Krzysztof Liedel: Preezydent został pozostawiony sam sobie [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Standardowo na zaprzysiężeniu jest całe Zgromadzenie Narodowe, czyli połączone izby Sejmu i Senatu. Daje to w sumie minimum 560 osób na tym wydarzeniu. To jednak nie wszystko, gdyż prawie drugie tyle stanowią inne zapraszane obligatoryjnie osoby, np.: byli prezydenci, premierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i wyznań i kościołów w Polsce.

Tymczasem obecnie wielu posłów i senatorów pracuje zdalnie, aby w sejmowych pomieszczeniach przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W przypadku chęci zaprzysiężenia Dudy na sali plenarnej należałoby znieść obowiązujący obecnie limit miejsc, wtedy jednak nie byłoby mowy o zachowaniu należytego dystansu pomiędzy zgromadzonymi.

Najnowsze