Zaprzysiężenie Dudy. Będą zmiany przez koronawirusa? Terlecki wyjaśnia

2020-08-04 7:45 Paula
sejm sala plenarna
Autor: Tomasz Radzik sejm sala plenarna

W najbliższy czwartek 6 sierpnia odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie na prezydenta Andrzeja Dudy. Przysięgę Duda złoży przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli zebranymi w Sejmie posłami i senatorami. Czy w związku z tym, że w potwierdzono zakażenie koronawirusem u kilku senatorów, trzeba spodziewać się zmian w organizacji Zgromadzenia Narodowego? Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zabrał głos.

Zgromadzenie Narodowe zbierze się w Sejmie w czwartek 6 sierpnia, w dniu, w którym Andrzej Duda zostanie uroczyście zaprzysiężony na prezydenta Polski. Na kilka dni przed tym wydarzeniem okazało się, że senator Jan Filip Libicki jest zakażony koronawirusem. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapytany przez PAP o to, czy planowana jest zmiana organizacji i przebiegu Zgromadzenia Narodowego, odpowiedział: - Nie. Będą oczywiście wszystkie możliwe zabezpieczenia tak, żeby posłowie wchodzili, wychodzili bezpiecznie, będą w maskach, także to wszystko będzie zabezpieczone.  Terlecki został też dopytany, czy w takim razie część posłów i senatorów zostanie zostanie np. przeniesiona do Sali Kolumnowej, by ograniczyć liczbę parlamentarzystów na sali plenarnej Sejmu, odparł, że nie ma takich planów. 

Paweł Kukiz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

To nie wszystko, później pojawiły się informacje, że kolejni dwaj senatorowie: Artur Dunin z Koalicji Obywatelskiej i Ryszard Bober z Koalicji Polskiej-PSL także są zakażeni. Wiadomo, że w związku z zakażeniem Libickiego, podjęto decyzję o przesunięciu posiedzenia Senatu, było ono zaplanowane na 4-7 sierpnia, ale zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich dni pojawiło się bardzo wiele nowych zakażeń koronawirusem. Sprawdź najnowszy raport z danymi o zakażeniach koronawirusem: TUTAJ.

ZOBACZ: Testy na wirusa za darmo dla posłów? Niech Polacy też się badają!

Najnowsze