Zaprzysiężenie Dudy. Trzaskowski podjął decyzję. Przyjdzie? Już wszystko jasne

2020-08-04 13:09 Paula
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: SUPER EXPRESS (2) Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

W czwartek odbędzie się uroczyste zaprzysiężenie na prezydenta, Andrzeja Dudy. Złoży on przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Zaproszenie na uroczystość dostał też Rafał Trzaskowski, który jako kandydat Koalicji Obywatelskiej walczył z Dudą w wyborach prezydenckich i przegrał. Na zaprzysiężenie się jednak nie wybiera.

W czwartek 6 sierpnia odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, przed którym przysięgę złoży Andrzej Duda. Zaprzysiężenie prezydenta, co ciekawe, także pięć lat temu odbyło się właśnie 6 sierpnia. Pojawiło się wiele pytań związanych z uroczystością, po pierwsze dotyczą one obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, ale też tego, kto pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Wiadomo, że nie ma co spodziewać się Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy, który w wyborach prezydenckich 2020 startował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej, nie pojawi się na uroczystości. - Nie będzie mnie niestety w Warszawie - powiedział Trzaskowski, donosi rmf24.pl. Inni, którzy startowali w wyborach, czyli Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń czy Krzysztof Bosak, planują się pojawić na zaprzysiężeniu. 

Paweł Kukiz - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Uroczystość złożenia przysięgi przez Andrzeja Dudę i rozpoczęcia kolejnej kadencji, rozpocznie się w czwartek o godzinie 10.00 w Sejmie. Komentarz do wydarzenia umieścił w sieci Donald Tusk. Były premier bezlitośnie je skomentował, o czym pisaliśmy.

Najnowsze