Zaskakujące słowa Spurek! Aż Was zatka, gdy dowiecie się, co powiedziała o rządzie PiS

2021-11-26 8:13
Sylwia Spurek
Autor: Facebook/PrintScreen

Sylwia Spurek zdecydowanie nie jest sympatyczką obecnej polskiej władzy. Jednak ostatnio, gdy zabierała głos w Parlamencie Europejskim, to w miłych słowach skomentowała działania polskiego rządu.

Europosłanka Sylwia Spurek zaszokowała! Polityczka zabrała głos w Parlamencie Europejskim i powiedziała coś, co wielu może zdziwić. Europosłanka w mocnych słowach zwróciła sie do zebranych, przypominając, że dwa lata temu Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, jako kandydatka na to stanowisko, zobowiązała się do przyspieszenia ratyfikacji Konwencji Stambulski: -  I chyba najwyższy czas wywiązać się z danego słowa - powiedziała. Dalej Spurek wskazała, że parlament już 50 razy tylko w tej kadencji wzywał Komisję i Radę do działań przeciwko przemocy ze względu na płeć, w tym do pilnej ratyfikacji Konwencji. Jak mówiła, sama apelował o to dodatkowo 21 razy: - TSUE potwierdził, że ten proces może być zakończony przez Radę kwalifikowaną większością głosów. Nie ma już prawnych przeszkód. Czekanie na jednomyślność to tylko polityczna wymówka…

Nagle Sylwia Spurek zaskoczyła: - Pani Komisarko! Wiele razy mówiliśmy tu o polskim rządzie, o jego naruszeniach praworządności, łamaniu praw człowieka, praw kobiet. Sama wielokrotnie z tego miejsca zdecydowanie krytykowałam rząd i potępiałam jego antydemokratyczne działania. Ale w 2020 roku ten rząd zmienił prawo - powiedziała. 

SPRAWDŹ>>>Zaskakująca deklaracja Arłukowicza ws. pademii. Co na to PiS? [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Po czym dodała: - Wprowadził policyjny nakaz opuszczenia domu przez sprawcę przemocy. Umożliwił natychmiastową izolację sprawcy od ofiary. To konkret. A co konkretnego zrobiła Państwa Komisja? Czy przygotowała przynajmniej jakiś projekt aktu prawnego?

Zaskakujące słowa Spurek! Aż Was zatka, gdy dowiecie się

Nagle Spurek wypaliła: - Powiem coś, co zabrzmi szokująco, ale może to Państwa zmotywuje. Ktoś mógłby pomyśleć, że rząd PiS, przynajmniej na poziomie legislacyjnym, przez ostatnie 2 lata zrobił więcej niż Państwa Komisja dla kobiet  ofiar przemocy w rodzinie. Pani Komisarko, Państwa bierność w tej sprawie to także łamanie praworządności. Państwa bierność w tej sprawie to przyzwolenie na dalsze łamanie praw człowieka kobiet. Państwa bierność w tej sprawie to przyzwolenie na lekceważenie i atakowanie Konwencji Stambulskiej przez państwa członkowskie.

ZOBACZ>>>Koszmar Moniki Miller! Musiała korzystać z nebulizatora

Sonda
Czy Sylwia Spurek Cię zaszokowała?
Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE