Zastępca Ziobry zarabia 24 000 zł!

2016-08-10 9:00

Nazywa się Łukasz Piebiak, ma 40 lat i jest prawdopodobnie najlepiej zarabiającym urzędnikiem w polskim rządzie! Jako wiceminister sprawiedliwości dostaje co miesiąc... ponad 24 tys. złotych! To znacznie więcej niż jego przełożony Zbigniew Ziobro (46 l.), szefowa rządu Beata Szydło (53 l.), a nawet... prezydent Polski Andrzej Duda (44 l.).

Piebiak został wiceministrem jesienią 2015 r. Zanim przyszedł do resortu, pracował jako sędzia w warszawskich sądach. Jakiś czas temu toczyło się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sąd uznał go nawet za winnego oddawania po terminie uzasadnień do wyroków i szkolenia za pieniądze bez powiadomienia prezesa sądu. Jak trafił do Ziobry? Z pewnością ministrowi podobało się to, że Piebiak... oficjalnie krytykował sędziów pod rządami PO.

Efekt? Teraz to właśnie Piebiak dostaje co miesiąc pensję, o której mogą pomarzyć wszyscy pozostali członkowie rządu. Z dokumentów, do których dotarł "Super Express", wynika, że jego wynagrodzenie brutto to 24 119,35 zł. Dla porównania - jego szef, minister Zbigniew Ziobro, dostaje 13 827,89 zł, a trzej pozostali wiceministrowie od 9,8 tys. zł do 11,1 tys. zł. Mniej od Piebiaka zarabia również premier Beata Szydło - ok. 16 tys. zł i prezydent Andrzej Duda - ok. 20 tys. zł.

Zobacz: Ile razy Kurski pokazał się w TVP w ostatnim miesiącu? PODLICZONO

Dlaczego wiceminister otrzymuje tak astronomiczną kwotę? - Wynagrodzenie sędziego delegowanego do Ministerstwa Sprawiedliwości składa się z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku z tytułu pełnionej funkcji, dodatku za wysługę lat i dodatku specjalnego. Różnica w wynagrodzeniu podsekretarzy stanu wynika z różnych podstaw prawnych określających składniki i wysokości wynagrodzenia - informuje nas Milena Domachowska z resortu sprawiedliwości. W podobnym tonie wypowiada się sam wiceminister. - Wysokość mojego wynagrodzenia wynika wprost z przepisów prawa o ustroju sądów powszechnych i Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Dlatego trudno mi się odnosić do faktu, że jest w takiej, a nie innej wysokości - mówi nam Łukasz Piebiak.

Sylweter Ruszkiewicz
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze