Zatrzymanie Giertycha. PORAŻKA prokuratury! WAŻNI współpracownicy na wolności!

2020-10-17 22:15 ToM
Roman Giertych
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Roman Giertych

Zatrzymanie Romana Giertycha. Piotr Ś. i Sebastian J., Piotr W. i Michał Ś. są już wolności, wypuszczono także Ryszarda Krauze - podał w sobotę wieczorem portal Onet. W trakcie przesłuchania w prokuraturze zatrzymani nie przyznali się do winy, a sąd uznał, że nie ma wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przez nich przestępstwa. Wszyscy wymienieni byli powiązani z głośnym zatrzymaniem byłego wicepremiera Romana Giertycha.

Wszystkie media w czwartkowe popołudnie obiegła wiadomość o aresztowaniu Romana Giertycha. Znany adwokat został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Następnie CBA razem z zatrzymanym pojechało do podwarszawskiego Józefowa. Tam doszło do szokujących scen. Rozemocjonowany i zdenerwowany Giertych stracił przytomność. Były polityk i aktywny prawnik poinformował niedawno, że już czuje się lepiej, choć daleko mu do doskonałej formy.

W piątek Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała, że Ryszardowi Krauze i Romanowi Giertychowi oraz 10 zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące wyprowadzenia z warszawskiej spółki deweloperskiej Polnord łącznej kwoty opiewającej na aż ponad 92 mln zł! Krauze, podobnie jak Piotr Ś. i Sebastian J., Piotr W. i Michał Ś. trafili do aresztu. Prokuratura domagała się dla nich tymczasowego aresztu, ale ku rozczarowaniu oskarżycieli sąd odrzucił każdy z wniosków.

- Pomylono przychód ze stratą. Przyniosłem Polnordowi trzy razy bardzo dużo pieniędzy, możliwości zarobienia. A prokurator nie odczytał tego właściwie i pomyślał, że może coś uszczupliłem. Teraz się okazało, że sąd zrozumiał, no i w związku z tym jestem wolny do dalszych zajęć - zapewnia cytowany przez Onet za PAP-em Ryszard Krauze.

Jak podaje Onet, sędzia stwierdziła, że prokuratura nie przedstawiła żadnych przesłanek, które uprawdopodobniałyby popełnienie przestępstwa przez podejrzanych. Portal Onet nazywa to rozstrzygnięcie "wielką porażką poznańskiej Prokuratury Regionalnej".

Grób Jana Himilsbacha. Niezapomniani
Najnowsze
KOMENTARZE