Zbigniew Ziobro wygadał się na antenie! Ujawnił prawdę o prywatnych wiadomościach polityków

2021-06-19 9:48
Zbigniew Ziobro
Autor: Adam Guz/Wikimedia Commons

Zbigniew Ziobro był gościem radia RMF FM, gdzie udzielił wywiadu związanego z cyberatakami na skrzynki mailowe polskich urzędników, jakich dokonano w ostatnich dniach. Szczególnie wiele emocji wzbudzają wiadomości Michała Dworczyka, który miał załatwiać sprawy zawodowe ze swojego prywatnego konta. Minister sprawiedliwości odniósł się do takiego postępowania i wygadał się na temat tego, co wysyłają politycy. Kto by pomyślał?

Zbigniew Ziobro został zapytany w RMF FM, czy sam również używa swojej prywatnej skrzynki mailowej do wysyłania służbowych wiadomości. Odpowiedź nie była jednoznaczna. - Głowy panu nie dam, czy na przestrzeni lat, kiedy pełniłem urząd, nie zdarzyło mi się skierować jakichś uwag mailem, ale jeśli mam powiedzieć i odpowiedzieć to mogę panu z przekonaniem wygłosić sentencję: nie używałem – powiedział. Zbigniew Ziobro wygadał się także na temat innych członków rządu i Kancelarii Premiera, którzy zamiast korzystać ze służbowego maila używają prywatnych skrzynek. - To na pewno jest powód do wyciągania wniosków, jeżeli chodzi o profesjonalne działanie polskiego państwa na różnych obszarach – stwierdził.

Nie przegap: Afera mailowa. Hakerzy publikują racje Służby Ochrony Państwa. Dużo kabanosów

Zbigniew Ziobro przyznał też, że od lat te kwestie wyglądają niemal niezmiennie. - "Jeżeli chodzi o komunikacje osób pełniących ważne funkcje publiczne, to ona od lat jest na podobnym poziomie i mam wrażenie, że na tej samej zasadzie kontakty utrzymywały ze sobą inne ekipy, również rządowe – wyjawił.

Zwrócił także uwagę na dynamiczny rozwój, który sprzyja cyberprzestępczości. - Na pewno musimy odrobić lekcję jako państwo akurat w tym obszarze działania związanego z komunikacją – podsumował.

Zobacz: Cyberatak z Rosji czy wyciek z otoczenia Dworczyka? Ostra odpowiedź ministra

Minister sprawiedliwości powiedział, że prokuratura zajmuje się sprawą i zleciła czynności Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Jeżeli jest mowa o zagrożeniu ze strony obcego państwa, które użyło przestępczych metod, żeby inwigilować polskich polityków, nie tylko rządzących, ale też i opozycji - odwołuje się tu do wiedzy medialnej, nie dysponuję w tej chwili jeszcze wiedzą procesową, bo śledztwo jest na wstępnym etapie - to są informacje na tyle poważne, że zasługują na intensywne, profesjonalne śledztwo - mówił w RMF FM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze