ZBIOROWE GROBY Polaków. Sanepid SZUKA miejsc. Ziszcza się CZARNY SCENARIUSZ

2020-10-26 16:10 TWO
Cmentarz
Autor: PublicDomainPictures/CC0/pixabay.com

Gwałtowny przyrost infekcji koronawirusa wywołuje przerażenie u Polaków. Skalą epidemii zaniepokojone są też służby. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach szuka już miejsc na zbiorowe groby dla Polaków. Na jej polecenie powiatowe placówki sanepidu rozesłały do samorządów pisma z pytaniem, czy na terenie ich cmentarza komunalnego znajdują się miejsca do zbiorowego pochówku. Urzędnicy mają też udzielić informacji, ile osób można by pochować w takich zbiorowych mogiłach.

Informację potwierdza prezydent Bielska-Białej – Rozmawiałem z dyrektorem powiatowego sanepidu. Dostał polecenie zebrania takich informacji od wojewódzkiego inspektora sanitarnego – wypowiada się w rozmowie z Gazetą Wyborczą w Bielsku Białej prezydent Jarosław Klimaszewski. Niestety miasto nie dysponuje odpowiednimi miejscami na zbiorowe groby Polaków. – Pytanie zaskoczyło nas. Nie ma obecnie w naszej gminie takiego miejsca. Mamy kolumbarium, które uznawane jest za miejsce zbiorowego pochówku, ale jest ono na urny – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Biesku-Białej, Tomasz Ficoń.

Samorządy wierzą, że to dmuchanie na zimne. – Natomiast jeśli zaistnieje taka potrzeba, będziemy analizować sytuację, szukać takich miejsc – zastrzega rzecznik Urzędu Miejskiego w Biesku-Białej.

Do zamknięcia tego numeru nie uzyskaliśmy informacji w tej sprawie od Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie. Informację jako pierwsza podała „Gazeta Wyborcza”. TWO

Dr Paweł Grzesiowski: Po 1 listopada będziemy mieli pół miliona zakażonych [Super Raport]
Najnowsze
KOMENTARZE