Zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone

Nowe zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie
Autor: MATERIAŁY TVP Ewa Kopacz w moskiewskim prosektorium. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej oburzone

Nie milkną echa ujawnionych w filmie „Stan zagrożenia” Ewy Stankiewicz-Jørgensen (54 l.) zdjęć Ewy Kopacz (65 l.) z moskiewskiego prosektorium. – To przerażające! A jakie głupoty plotła, że przekopała każdy kawałek ziemi, a prawda jest zupełnie inna. Czuję oburzenie, tym bardziej, że jest to lekarka, a jako taka powinna zdawać sobie sprawę z istoty i powagi – mówi w rozmowie z „SE” Jadwiga Gosiewska (84 l.), matka byłego wicepremiera PiS Przemysława Gosiewskiego (†46 l.).

Na jednym ze zdjęć Ewa Kopacz pozuje z wytatuowanym Rosjaninem, który odpowiedzialny był za przenoszenie zwłok. Na stole obok, w czarnym worku, znajduje się najprawdopodobniej jedno z ciał. Na drugiej fotografii Kopacz uśmiecha się i pije kawę.

Magdalena Merta: Ewa Kopacz kłamała

– Najbardziej na Ewie Kopacz zawiodłam się wtedy, kiedy kłamała z mównicy sejmowej, mówiąc o przekopywaniu wrakowiska na metr w głąb albo podając równie kłamliwe informacje o rzekomej wspólnej pracy polskich i rosyjskich lekarzy, która po prostu nie miała miejsca – mówi nam Magdalena Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie (†45 l.).

– Myślę, że ówczesna pani minister, później pani premier, mogła sobie darować wyjazd do Moskwy, chyba że chciała mieć pamiątkę w postaci zdjęć z Rosjanami – dodaje.

Nie przegap:

Zdjęcia Ewy Kopacz z prosektorium w Moskwie. PiS atakuje, PO broni. "To porażające"

- Ewa Stankiewicz, kim jest autorka filmu "Stan zagrożenia"?

Jacek Świat i Małgorzata Wassermann ostro o Kopacz

To przede wszystkim pokazuje, że pani Kopacz łgała jak najęta opowiadając o wspólnej pracy z Rosjanami, o kopaniu na metr w głąb i o tym wszystkim. A po drugie pokazuje to jakie ta ekipa ma podejście do katastrofy, do jej ofiar, bo przecież te zdjęcia wpisują się również w te „żółwiki” Tuska, roześmiane twarze na Okęciu, kiedy Komorowski, Tusk i inni czekali na przylot ciał ze Smoleńska – przekonuje Jacek Świat (66 l.) z PiS, wdowiec po Aleksandrze Natalii-Świat (†51 l.), posłance tej partii.

Małgorzata Wassermann (43 l.), córka polityka PiS Zbigniewa Wassermanna (†61 l.), w rozmowie z portalem Tvp.info przyznała, że zdjęcia są szokujące, ale nie jest nimi zaskoczona.

– Ta osoba (Ewa Kopacz – przyp. red.) nie dorosła do pełnienia jakiejkolwiek funkcji – zaznaczyła.

Nie przegap: Zdjęcia Ewa Kopacz z prosektorium w Moskwie po katastrofie smoleńskiej. Mocne słowa Lichockiej

Maciej Lasek: Ewa Kopacz wielu osobom pomogła

Inaczej sprawę ocenia Maciej Lasek (54 l.), poseł PO i były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

– Ewa Kopacz w Moskwie pomogła wielu osobom – twierdzi.

– Można znaleźć dziesiątki zdjęć z różnych trudnych sytuacji, którym podlegają ludzie i zawsze można wybrać zdjęcie, które – przy złej woli – można podciągnąć pod z góry założoną tezę – podkreśla Lasek.

Publikację tego typu zdjęć nazywa „haniebną”.

Nie przegap:

Groby ofiar katastrofy smoleńskiej. Tak wyglądają lata po tragedii

- Katastrofa smoleńska. Rodzice Przemysława Gosiewskiego ostro o Macierewiczu. "Mamy do niego pretensje"

Zwiastun dokumentu "Stan zagrożenia"
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze