Chcą się pozbyć Czarneckiego z PiS?! Zaskakujące słowa z partii

2021-09-18 13:15
Ryszard Czarnecki
Autor: Genevieve Engel/Parlament Europejski

Europosłowi Ryszardowi Czarneckiemu bardzo zależy na tym, żeby zostać wybranym na prezesa PZPS. Obiecuje więc idące w miliony środki na siatkówkę, które ma pozyskać ze spółek Skarbu Państwa. To jednak nie podoba się wszystkim w PiS. Co jednak najciekawsze, źródło Wirtualnej Polski z ugrupowania zdradziło, że zależy im na tym, aby objął on to stanowisko, gdyż wtedy... odejdzie z partii!

Załatwię środki, o jakich polska siatkówka nie mogła dotąd marzyć – przekonuje Czarnecki i daje do zrozumienia, że za jego możliwościami stoją bliskie stosunki z Kaczyńskim i Morawieckim. Anonimowa osoba znająca kulisy kampanii powiedziała Wirtualnej Polsce: „Nie jest to czysta zagrywka, to wykorzystywanie wpływów politycznych i walka o głosy za obiecane pieniądze spółek”. Czarnecki jest faworytem wyborów na prezesa PZPS, którego jest w tej chwili wiceszefem. Podczas kampanii wyborczej na prezesa, kierownictwo partii musiało podobno wyprostować niektóre chwyty stosowane przez Czarneckiego. Do PiS dochodziły słuchy, że ogranicza się on do obietnic załatwienia związkowi potężnych środków. - Przesadzasz, źle to wygląda i masz przystopować – tak według anonimowego świadka miało wyglądać partyjne pouczenie europosła.

Czy padło z ust Jarosława Kaczyńskiego? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że PiS wspiera Czarneckiego w walce o fotel prezesa PZPS. Chodzą jednak słuchy, że partyjne wsparcie ma na celu odsunięcie niewygodnego europosła na boczny tor. To ma sens, wziąwszy pod uwagę, że Czarnecki obiecał, że jeśli zostanie wybrany prezesem PZPS, zrezygnuje z polityki.

Express Biedrzyckiej - Czarnecki

Dzięki medykom nie dojdzie do lockdownu? Rząd może stracić argument

- Wspieramy go dla świętego spokoju. Deklaruje, że jak zostanie prezesem PZPS, to zrezygnuje z polityki. Czarnecki ma świadomość, że po doniesieniach o kilometrówkach, jego miejsce na listach PiS do europarlamentu nie było pewne – mówiło źródło portalu w PiS.

Czy jednak, tak jak obiecał w przypadku wyboru na wiceszefa, również po wyborze na szefa PZPS zadeklaruje, że będzie pełnił tę funkcję za darmo? Z poprzedniej obietnicy nie wywiązał się w najmniejszym stopniu. Związek płacił za benzynę, którą spalał, wielokrotnie pokonując służbowym samochodem trasę Warszawa-Bruksela. Podróże europosła kosztują PZPS setki tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE