Ziobro bije w TSUE! „Bezprawna ingerencja”. Nagle głos zabiera Tusk

2021-07-14 18:44
Zbigniew Ziobro, Donald Tusk
Autor: AKPA, PIOTR GRZYBOWSKI Zbigniew Ziobro, Donald Tusk

Po tym, jak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął decyzję ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i nakazał jej zawieszenie, a polski Trybunał Konstytucyjny zakwestionował decyzję TSUE, głos w sprawie zabrali m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz przywódca PO Donald Tusk. Padły ostre słowa!

Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE, Rosario Silva de Lapuerta podjęła decyzję ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego – ogłosiła. Tymczasem Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zawieszenia Izby Dyscyplinarnej przez TSUE. „Przepis traktatowy w zakresie, w jakim TSUE wydaje środki tymczasowe odnoszące się do polskich sądów – niekonstytucyjny" – ogłosił polski TK. Do sprawy odniósł się tez minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który pochwalił decyzję TK. - Przyjmuję z satysfakcją jedyny możliwy wyrok, zgodny z linią TK pod przewodnictwem różnych składów. TK stanął na gruncie ochrony polskiego porządku konstytucyjnego przed bezprawną ingerencją ze strony Unii Europejskiej – mówił Zbigniew Ziobro podczas konferencji. W całej sprawie głos zabrał lider PO Donald Tusk. „To nie Polska, tylko Kaczyński ze swoją partią wychodzą z Unii. I tylko my, Polacy, możemy skutecznie się temu przeciwstawić. Bo wbrew pisowskiej propagandzie, nikt nikogo w Unii nie trzyma na siłę” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Express Biedrzyckiej - Radoslaw Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE