Ziobro GROŹNIE o strajku kobiet! W sieci aż KIPI!

2020-10-26 19:19 MAV
Zbigniew Ziobro
Autor: SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro

Strajk Kobiet w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zakazu aborcji przybiera na sile! W największych miastach Polski protestują setki ludzi. W niedzielę strajkujący wchodzili do kościołów, głosili swoje hasła, mieli przy sobie banery i ulotki. W Warszawie od kilku dni pod domem Jarosława Kaczyńskiego oraz pod siedzibą PiS trwają protesty. Tymczasem głos w całej sprawie zabrał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Padły bardzo mocne słowa! Tymczasem w sieci aż kipi od komentarzy w sprawie protestów!

Strajk kobiet zalewa całą Polskę. W poniedziałek kolejne miejscowości dołączyły do protestów. W manifestacjach, oprócz oburzonych zakazem aborcji pań, biorą udział również panowie. Strajk kobiet trwa od minionego czwartku. Pierwsze protesty zaczęły się chwilę po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji. Dziś w całym kraju sprzeciw manifestują już tysiące osób. Tymczasem głos w całej sprawie zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.„W związku z bezprecedensową eskalacją  zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań. Każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw" - napisał w mediach społecznościowych minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

ZOBACZ TAKŻE: STRAJK KOBIET. Paraliż miast, SZTURM na kościoły! Prymas apeluje [RELACJA NA ŻYWO]

Super Raport 26.10 (Goście: Joanna Senyszyn – Lewica, dr Paweł Grzesiowski – immunolog oraz Iwona Hartwich – Koalicja Obywatelska)
Najnowsze
KOMENTARZE