Ziobro ma nowego zastępcę! Kim jest Beata Marczak?

2017-03-27 16:55 PMar
Zbigniew Ziobro
Autor: Piotr Grzybowski Zbigniew Ziobro

Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałkowym komunikacie, że Beata Marczak jest od 24 marca nowym zastępcą prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Ma ona przejąć obowiązki Marka Pasionka, który zajął się śledztwem smoleńskim. Kim jest Beata Marczak, nowy zastępca Ziobry?  

Beata Marczak jest prokuratorem Prokuratury Krajowej. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Pracę w wymiarze sprawiedliwości zaczęła w 1993 r. Związana była z Prokuraturą Rejonową Łódź-Bałuty, Prokuraturą Okręgową w Łodzi, a następnie, do 2007 r. z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi. W latach 2007–2009 była delegowana do Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Ministerstwie Sprawiedliwości, w tym do wydziału zamiejscowego w Łodzi. 15 marca 2016 r. została naczelnikiem łódzkiego wydziału zamiejscowego departamentu Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

 

 

Nowy zastępca Ziobry przejmuje zadania, na którymi do tej pory pieczę sprawował Marek Pasionek. Jak w połowie marca mówiła Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Pasionek został skierowany do kontroli nad śledztwami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej.

Zobacz także: Burmistrz Chojnic ukarany przez proboszcza za popieranie in vitro

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze