Z OSTATNIEJ CHWILI: Ziobro po ważnych rozmowach z Kaczyńskim! Mówi o zmianach

2021-09-27 9:49
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: SUPER EXPRESS (2) Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że jest już "po rozmowach" z wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na temat dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. Jesteśmy bardzo bliscy ustalenia zmian, które uznajemy za konieczne do przeprowadzenia - powiedział.

Zbigniew Ziobro o kwestię zmian w sądownictwie pytany na antenie Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma9. Minister podkreślił, że przekonuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do "zdecydowanej reformy" kończącej "strajk włoski" niektórych sędziów, którzy jego zdaniem "nie pracują, tylko zajmują się polityką". "Jestem już po rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim. Co do szczegółów - ostatnie kwestie zostały jeszcze do omówienia i mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli te reformy przedstawić" - poinformował minister Ziobro.

NIE PRZEGAP>>Kolega Szydło gorzko o działaniach rządu. Oj, to się w PiS nie spodoba

Na pytanie, czy w takim razie otrzymał już zielone światło do przeprowadzenia tych zmian, Ziobro odparł: "Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dzień dzisiejszy (…) bardzo bliscy ustalenia wszystkich szczegółów, które zarówno pan prezes Jarosław Kaczyński, jak i ja jako minister sprawiedliwości uznajemy za właściwe do przeprowadzenia". "Oczywiście polityka bywa zmienną, ale jestem przekonany, że są bardzo mocne podstawy, żeby powiedzieć, że niebawem będziemy mogli te zmiany - jako już uzgodnione politycznie - co do szczegółów przedstawić" - poinformował szef Ministerstwa Sprawiedliwości. 

Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Zastanawiam się gdzie jest prezes Kaczyński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE