ZMASAKROWAŁ swoich przeciwników! Wiemy kto został nowym przewodniczącym PO

2020-01-25 20:22 MMB
Borys Budka, Tomasz Siemoniak
Autor: Wikipedia

Już wszystko jasne! Wiemy kto zastąpi Grzegorza Schetynę na stanowisku szefa PO. Nowym przewodniczącym największego opozycyjnego ugrupowania został Borys Budka. Polityk dosłownie zmasakrował swoich przeciwników. Były minister sprawiedliwości wygrał już w pierwszej turze.

 Z cząstkowych wyników wyborów, do których dotarł portal Onet.pl wynika że, Budka zdecydowanie pokonał wszystkich rywali i uzyskał ok. 80 proc. poparcia.To oznacza, że polityk wygrał zdecydowanie w już w I turze. Jego głównym rywalem był Tomasz Siemoniak, któremu poparcia udzielił dotychczasowy szef PO Grzegorz Schetyna. W wyborach udział wzięli jeszcze Bogdan Zdrojewski i Bartłomiej Sienkiewicz. Wcześniej z kandydowania zrezygnowali Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha. Politycy przekazali swoje poparcie Borysowi Budce.

Do byłego ministra sprawiedliwości już spływają gratulacje od kolegów z PO. - Jeszcze nieoficjalnie, ale wszystko już jest jasne. Nowy Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Powodzenia i wszyscy będziemy Cię wspierać - napisał na Twitterze poseł PO Sławomir Nitras. Gratulacje płyną też od bezpośrednich rywali Budki. - Z wyników jakie otrzymuję wygląda na bezapelacyjne zwycięstwo Borysa Budki! Bardzo silny mandat! Złożyłem gratulacje Zwycięzcy i życzenia powodzenia. Teraz do przodu i w kampanię MKB! - napisał Bartłomiej Sienkiewicz na Twitterze.

Najnowsze